Naruto Mid anime mi?

Hayır. Bana göre başyapıt bir anime.

Boşuna mı tüm zamanların en çok satan mangalarından birisi, ve Büyük üçlüden biri olarak adlandırılıyor? Çöp diyenler anime izlememiş kişilerdir. Fazla ciddiye almamak lazım.

Hayır. Bana göre başyapıt bir anime.

Boşuna mı tüm zamanların en çok satan mangalarından birisi, ve Büyük üçlüden biri olarak adlandırılıyor? Çöp diyenler anime izlememiş kişilerdir. Fazla ciddiye almamak lazım.

Büyük üçlüden biri olarak adlandırılmasının sebebi uzunluğundan kalitesinden değil. Mangasının çok satması da başyapıt olduğu manasına gelmez, naruto kadar popüler olmayıp ondan çok daha iyi olan bir sürü manga var The Fable gibi, sen çok sevebilirsin o ayrı ki ben de severim ama öyle başyapıt olduğuna katılmıyorum.

Büyük üçlüden biri olarak adlandırılmasının sebebi uzunluğundan kalitesinden değil
Yanlış. Sence 14 sene boyunca devam etmiş bir anime uzunluğundan dolayı mı devam etti? Bu kadar sene boyunca devam ettiyse demek ki gerek anime gerek manga olarak da izlenmiş ve satılmış demektir. Ben uzunluğundan dolayı yıllar boyu devam etmiş ve büyük üçlüde olan bir anime görmedim.

Mangasının çok satması da başyapıt olduğu manasına gelmez
Başyapıt olmayabilir, ama başyapıta yakın bir yerde olduğunu söyleyebilirim kendi çapında. Gerçekten iyi yaptığı işler var, eksikleri de var. Tekrarlıyorum bu kadar süre boyunca devam ettiyse ve mangası satıldıysa, demek ki iyi bir animedir.

Zaten çoğu şeyini Naruto'dan çalan bir sürü anime var, Naruto Shonen'lere öncülük etmiş bir animedir, diğer büyük üçlüde olduğu gibi.

naruto kadar popüler olmayıp ondan çok daha iyi olan bir sürü manga var
Son olarak konumuz bu değil.

Üç büyük animenin sürekli maruz kaldığı "overrated" ve "mid" lafları. Büyük üçlü'nün(Naruto, bleach, one piece) hiçbiri mid değildir. Mid diyenler de kendisini havalı görmek için yaparlar bunu. Çoğunluğun sevdiği bir şeyi gömersen havalı(!) olursun. Gayet kaliteli ve güzel bir anime. Bu kadar uzun süre devam etmesi de insanların izlemeyi/okumayı sevdiğini gösteriyor zaten. Güzel olmadığını söyleyenlere de diyecek bir şey yok. Sevmiyorsan sevme, ama başkalarına da bu "bu anime izlenmez" veya "daha iyisi var" demek objektif görüş olmuyor. Kısacası boş yapmış oluyorsunuz.

Geri
Yukarı