NASA, Dünya'nın sonunun geleceği zamanı hesapladı

O zamana kadar tip 5 medeniyet seviyesini geçeriz herhalde :) bir combine saldırısına uğramazsak tabii :D anlayan anladı :)

İnsanların tip 2 medeniyet seviyesini geçebileceğini sanmıyorum bunca yıl sonra tip 1 medeniyete bile erişemedik çok zaman lazım dostum.

Benim oğlum, onun oğlu ve onun oğlunun oğluna kadar bir şey olmazsa sıkıntı yok. :D

(!)

İnsanların tip 2 medeniyet seviyesini geçebileceğini sanmıyorum bunca yıl sonra tip 1 medeniyete bile erişemedik çok zaman lazım dostum.

Öyle bakmamak lazım çünkü teknolojiyi artan parabol eğrisi gibi düşünün.

Gittikce daha hızlı büyüyor.
Örneğin xkare grafiği gibi.

İnsanlık tarihi 6 milyon yıl boyunca Tip 1'e daha yeni yeni yaklaşıyorsa yaklaşık 42 milyon yıl sonra da eğer bu yavaşlıkta gidersek Tip 5 medeniyet seviyesine yaklaşmış olacağız. Tabii kabaca hesap yaptım :)

Evren heyecan verici.
Keşke bizim ülkemizden birileri de bu isin bir ucundan tutabilse.

1 milyar yıl sonra muhtemelen ışık hızında güneş sistemleri arasında seyahat ederiz 🤠

1 milyar yıl sonra muhtemelen ışık hızında güneş sistemleri arasında seyahat ederiz 🤠
Işık hızı işi günümüz fizik kurallarına göre imkansız, öyle de kalacak gibi. Ancak solucan delikleri ile hızlı seyahat olabilir muhtemelen.

Işık hızı işi günümüz fizik kurallarına göre imkansız, öyle de kalacak gibi. Ancak solucan delikleri ile hızlı seyahat olabilir muhtemelen.

Solucan delikleri seyahat edemeyecek kadar küçük delikler insanların bunu kullanabilmesi çok zor.

Ben imkansız diye bir şey göremiyorum açıkçası ya.
Bu hayatta hiçbir şey bana imkansız gelmiyor her şey olası benim için.

Işık hızında hareket edebilirsek zaman yolculuğu yapma şansını elde ederiz bu arada.

Biz de Mars'ta yaşarız bea, bize gezegen mi yok len(!)

Yeni konular

Geri
Yukarı