NASA, Dünya'nın sonunun geleceği zamanı hesapladı

Biz de Mars'ta yaşarız bea, bize gezegen mi yok len(!)

Yakin tarihte boyle bir şey gerceklesirse büyük ihtimalle bizi almazlar bile.

Gerçi iyi yanından bak başka ülke kalmazsa dünyada dolar diye de bir şey olmaz PS5'i 500TL'ye alırız.

Ben imkansız diye bir şey göremiyorum açıkçası ya.
Bu hayatta hiçbir şey bana imkansız gelmiyor her şey olası benim için.

Işık hızında hareket edebilirsek zaman yolculuğu yapma şansını elde ederiz bu arada.

Dostum ışık hızına ulaşamayız ve ondan hızlı gitmemizin imkanı yoktur fizikte takyon adı verilen ışıktan hızlı olduğu varsayılan bir parçacık var ama kesinliği yok çünkü hiçbir şey ışık hızından hızlı gidemez fizik kurallarına aykırı bizim ışık hızını geçmemiz için önce belirli olan fizik kurallarını yıkmamız lazım ki bu imkansız.

Ve zaman yolcuğu yapmak mantığa tamamen aykırı bir şey onu açıklamaya zekamın ve bilgimin yeteceğini sanmıyorum.

Dostum ışık hızına ulaşamayız ve ondan hızlı gitmemizin imkanı yoktur fizikte takyon adı verilen ışıktan hızlı olduğu varsayılan bir parçacık var ama kesinliği yok çünkü hiçbir şey ışık hızından hızlı gidemez fizik kurallarına aykırı bizim ışık hızını geçmemiz için önce belirli olan fizik kurallarını yıkmamız lazım ki bu imkansız.

Senin fizik kuralları dediğin şey gözlemleyebildigin evren için geçerli.

Gozlemleyedigin yerlerde farklı işliyor olabilir.

Ve zaman yolcuğu yapmak mantığa tamamen aykırı bir şey onu açıklamaya zekamın ve bilgimin yeteceğini sanmıyorum.

Zaman yolculuğundan kastım filmlerde izlediğin şey degil zaten.

Einstein'in görelilik kanununu araştırmanı tavsiye ederim.

Senin fizik kuralları dediğin şey gözlemleyebildigin evren için geçerli.

Gozlemleyedigin yerlerde farklı işliyor olabilir.
Gözlemleyebildiğimiz evren dışında bir evren var ise bilemem bahsettiğiniz şey çoklu evren teorisi midir ?

Nasıl olsa kimse 1 milyar yıl sonra çıkıp NASA yanılmış demez. Bende 1.5 milyar diyorum. Hadi bakalım.

Hayır, demek istediğim şey evrenin sadece belirli kısmını inceleyebiliyoruz.

Hocam Evrenin her yerinde aynı fizik kuralları geçerlidir bildiğim kadarı ile ama boyutlar arası her şey değişecektir biz sadece belirli boyutları inceleyebiliyoruz inceleyemediğimiz boyutlarda farklı fizik kuralları işliyor olabilir.

Solucan delikleri seyahat edemeyecek kadar küçük delikler insanların bunu kullanabilmesi çok zor.
Orası öyle. Ama bu işe sıcak bakıyor fizikçiler.
Ben imkansız diye bir şey göremiyorum açıkçası ya.
Bu hayatta hiçbir şey bana imkansız gelmiyor her şey olası benim için.

Işık hızında hareket edebilirsek zaman yolculuğu yapma şansını elde ederiz bu arada.
Einstein abimize göre imkansız. 100 yıldır da aksine bir şey çıkmadı.
Hayır, demek istediğim şey evrenin sadece belirli kısmını inceleyebiliyoruz.
Fizik kanunları kuantum dünyası haricinde aynı evren içinde her yerde geçerlidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı