NASA UFO'nun varlığını kabul etti!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Komplo teroisyeni değilim. Bence son 3 mesajdır kendi kafanızdaki kurguya göre yazıyorsunuz.

Tanımlayamadığın şey UFO'dur diyorum hala ısrar ediyorsun.
Ben de diyorum ki komplo teorisyenlerinin söylediği bu uzaylı muhabbeti dışında tanıyamadığımız bir şey yok. Gökten bir ateş topu geldiğinde Göktaşı olduğunu anlıyoruz. Dünyanın yakınından bir astroid geçtiğinde amatör veya profesyonel teleskoplarla gördüğümüzde onun bir astroid olduğunu anlıyoruz. Bir uzay çöpünün artık kullanılamayan bir nesne olduğunu anlıyoruz bunlar mı tanımlanamayan cisimler? Başka örnek verememişsin konuşuyorsun hala ve ozaman nedir UFO? Mantıklı bir örnek ver, kaynak ver ama yoook. UFO diye bir şey yoktur. Öyle extrem bilmediğimiz bir şey yoktur gök yüzünde.

Başka örnek verememişsin konuşuyorsun hala ve ozaman nedir UFO? Mantıklı bir örnek ver, kaynak ver ama yoook. UFO diye bir şey yoktur. Öyle extrem bilmediğimiz bir şey yoktur gök yüzünde.
UFO'nun anlamı tanımlanamayan cisim. Örneğe gerek yok adı bu. Bir şey değil UFO bir sınıflandırma. Tanımlanamaması anlaşılamamasından değil gözlem yetersizliğinden vb. olur. Zaten tanımlandığında da UFO olmuyor. Kafanızda bir düşünceyi sabitlemişsiniz aksini düşünemiyorsunuz.

Screenshot_20230613_094242_Chrome.jpg

Neyin kanıtını istiyorsunuz anlamadım.

Hala anlamını anlatmaya çalışıyorlar ya şaka gibi. Anlamı umurumda değil gök yüzünde ne var tanımlayamadığımız? Bunun örneğini verin bana, saçma sapan konuşup duruyorsunuz.

Astronomik nesneler ( parlak yıldızlar, cisimler, parlak gezegenler ve Ay'ın gözleme müsait olmayan durumlarda yanlış raporlanması.)

Uçak ( askeri, sivil ve deneysel uçakların yanı sıra havadan reklam, füze ve diğer roket fırlatmaları, yapay uydular, uzay enkazı dahil yeniden giren uzay aracı, uçurtmalar ve genellikle popüler olarak "dronlar" olarak adlandırılan çeşitli insansız hava araçları dahil)

Balonlar ( gözetleme balonları, oyuncak balonlar, hava balonları, büyük araştırma balonları )

Diğer atmosferik nesneler ve fenomenler (kuşlar, olağandışı bulutlar, işaret fişekleri )

Işık fenomenleri ( seraplar, (fata Morgana yanılsaması gibi), şimşek çakması, ay köpekleri, uydu parlamaları, projektörler ve diğer yer ışıkları, vb.)

Yahu yaşının yanına bir 0 ekler okuduğum astronomi kitaplarının sayısının yarısını zor elde ederim gelip burada zırvalıyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
astronomik nesneler ( parlak yıldızlar , cisimler , parlak gezegenler ve Ay'ın gözleme müsait olmayan durumlarda yanlış raporlanması.)

uçak ( askeri , sivil ve deneysel uçakların yanı sıra havadan reklam , füze ve diğer roket fırlatmaları , yapay uydular , uzay enkazı dahil yeniden giren uzay aracı , uçurtmalar ve genellikle popüler olarak "dronlar" olarak adlandırılan çeşitli insansız hava araçları dahil)

balonlar ( gözetleme balonları , oyuncak balonlar , hava balonları , büyük araştırma balonları )

diğer atmosferik nesneler ve fenomenler (kuşlar, olağandışı bulutlar , işaret fişekleri )

ışık fenomenleri ( seraplar , Fata Morgana , şimşek çakması , ay köpekleri , uydu parlamaları , projektörler ve diğer yer ışıkları, vb.)
Bunların ne olduğunu biliyoruz zaten? Tanımlanamayan cisim değil ki bunlar. Kime, neye ait belli olmayınca tanımlanamayan bir cisim mi oluyor? Saçma.

Bunların ne olduğunu biliyoruz zaten? Tanımlanamayan cisim değil ki bunlar. Kime, neye ait belli olmayınca tanımlanamayan bir cisim mi oluyor? Saçma.
Hey allahım sen gerçekten ya anlama sıkıntısı çekiyorsun ya da anlamak istemeyip benim vaktimi öldürmeye çalışıyorsun. Bak burada ne demişim:
Zaten tanımlandığında da UFO olmuyor.
Bu nesneleri "gören" gözlemci eğer onun ne olduğunu bilmiyorsa onu UFO olarak tanımlar. Ne olduğu anlaşılınca "tanımlanamayan" olmaktan çıkar tanımlanmış olur anlatabiliyor muyum?

Tanımlanamayan cisim bir kere ismini veremediğimiz ne olduğunu anlayamadığımız cisimlerdir. Burada verdiğiniz örneklerde cismin ne olduğunu biliyoruz ancak hani bu hangi devlete ait, kime ait bunu bilmiyoruz. Tanımlanamayan cisim olabilmesi için hiçbir şekilde ne olduğunu kime ait olduğunu bilmememiz gerekiyor öyle bir şey de yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kime, neye ait belli olmayınca tanımlanamayan bir cisim mi oluyor?
Boş vaktinizi burada öldürüp alay ettiğinizi anladım. Açıklama yapmak ile boşuna vakit kaybetmişim. Ciddi sandım sizi.

Tanımlanamayan cisim bir kere ismini veremediğimiz ne olduğunu anlayamadığımız cisimlerdir. Burada verdiğiniz örneklerde cismin ne olduğunu biliyoruz ancak hani bu hangi devlete ait, kime ait bunu bilmiyoruz. Tanımlanamayan cisim olabilmesi için hiçbir şekilde ne olduğunu kime ait olduğunu bilmememiz gerekiyor öyle bir şey de yok.
Bence anlama sıkıntısı çekiyorsunuz. Burada "TANIMLANAMAYAN" cismin kime ve neye ait olduğu değil "NE" olduğu. Yani UFO olması için "Kimin" "Neyin" sorularının değil "Ne" sorusunun cevabı muallak oluyor. Bu da gözlem yetersizliğinden. Bir şey gözlemleniyor ama ne olduğu anlaşılamıyor sonra daha farklı bir yöntem ile görüldüğüne onun üstte verdiğim örneklerden biri olduğu anlaşılıyor. Anlatabiliyor muyum?

Boş vaktinizi burada öldürüp alay ettiğinizi anladım. Açıklama yapmak ile boşuna vakit kaybetmişim. Ciddi sandım sizi.
Ne alaka hala boş yapıyorsun bunlar zaten biliniyor. Hangisini bilmiyoruz göster. Alay ettiğim yok alay eden sensin bana mantıklı bir kanıt sunamıyorsun. Uzaylı veya bunların kullandığı araçlar dışında hiçbir örnek veremezsin. Çünkü hepsinin ne olduğunu biliyoruz gözlem araçlarımız var değil mi? Ama bana anlama zorluğu çekiyorsun diyen biri hala ne dediğimi anlamıyor hadi canım git az kitap oku. Astronmi kıtabı okumuşmuş yahu he he.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı