Nasıl Ağırlıklı Şınav Çekilir?

Remous

Kilopat
Daha fazla  
Yaklaşık 10 aydır spor yapan bir arkadaşınızım. Bu spora evde başladım, ilk temel hareketlerle. Şu an 5x3 programı ile dayanıklılığı harmanlayarak spor yapıyorum. Fakat evde yaptığım için bench press yapma imkanım yok, ağırlıklı şınav çekiyorum. Şu an 15.5 kg az geliyor ve ben çantanın bir gün yırtılmasından korkuyorum. Ne yapabilirim? Bir öneriniz ya da bir proje tasarımınız var mı? Bana çok çare yok gibi geliyor. Şimdiden teşekkür ederim:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Direnç bandı kullanabilirsiniz.

Tavsiye için teşekkür ederim. Direnç bandı aklıma geldi ama progressive overloadu sağlayamayacağımı düşündüğüm için denemedim bile. Mesela duruma göre 1.5 kg veya 500 GR ekliyorum. Bunu bantta takip etmek zor olacaktır. Bana ağırlıkları sırtıma koymak için bir çözüm lazım aslında:)

Söylediğiniz gibi direnç bandında ağırlığı ayarlamak pek mümkün değil. Aklıma tek gelen birinin ağırlıkları sizin için tutması. Diğer türlü tek başınıza çözümler denemenizin riskli olacağını düşünüyorum. Özellikle yüksek ağırlıklarda birinden yardım almanız mümkün değil mi?

Söylediğiniz gibi direnç bandında ağırlığı ayarlamak pek mümkün değil. Aklıma tek gelen birinin ağırlıkları sizin için tutması. Diğer türlü tek başınıza çözümler denemenizin riskli olacağını düşünüyorum. Özellikle yüksek ağırlıklarda birinden yardım almanız mümkün değil mi?

Açıkcası dediğim gibi şu sıralar 15 KG çok kolay gelmeye başladı bu gidişli 20 KG ye kadar 5 tekrarı yakın zamanda çıkartacağım. Evde bana yardım edebilecek kişi yok maalesef:( Aslında spor salonuna da yazılabilirim ama evde olmayı seviyorum, bunun dışında bench de pek yapamıyorum zaten. Peki düşüncem şu: Birkaç kat çuval ile biraz daha idare edecek sağlam bir çanta yapılabilir mi sizce? Bu arada ilginiz için teşekkür ederim:)

Rica ederim!:)
Aslında çanta işi mantıklı. Eğer sağlamlaştırıp sırtında dengeleyebilir sen neden olmasın.

Dengelemek için kemer kullanıyorum:) Baya işe yarıyor. Şu anki sonuca göre kendime bunun için sağlam bir şeyler bulmalıyım. Ağırlık yeleği alabilirdim ama şu an dolar 5 TL ve yurt içinde de ucuz mal yok:( Çuval falan 5 kat olsa işe yarayabilir belki onu da denemem lazım:)

Güzel teknik ama kardeşim ( Ablam ) 60 KG pek mümkün değil yani:D
Mümkün kardeşim, mümkün. 50 KG kuzenimle yaptım, şu hareket :
5PushUpVariationsLeadPhoto.jpg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı