Nasıl kilo alabilirim?

DarkSummer

Decapat
16 yaşında 1.85 boyunda 63 kilodayım. Maalesef boyuma göre kilom az ve kilo almak istiyorum. Ancak dengesiz beslenme ile kilo alamıyorum internette, kilo alma programı çıkarabileceğim veya sizin kilo almam için tavsiyeleriniz varsa bekliyorum.

Pazartesi günü diyetisyende randevum var. Randevu sonrası olan biteni buraya yazarım, belki faydası dokunur.

Gün içerisinde kaç öğün yiyorsunuz, kalori hesabı yapıyor musunuz? Bağırsak paraziti vb. sağlık sorunu da olabilir. Hastanede randevu alırsanız diyetisyenden önce kan tahlili yapacaklardır zaten. (Annem hastanede çalışıyor, oradan biliyorum)

Pazartesi günü diyetisyende randevum var. Randevu sonrası olan biteni buraya yazarım, belki faydası dokunur.

Gün içerisinde kaç öğün yiyorsunuz, kalori hesabı yapıyor musunuz?

Sabah okula gitmeden önce yemek yiyorum, sonra okulda 12.30 gibi simit yiyorum akşam yemeği saatlerinin belli bir düzeni yok.

Gün içerisinde kaç öğün yiyorsunuz, kalori hesabı yapıyor musunuz? Bağırsak paraziti vb. sağlık sorunu da olabilir. Hastanede randevu alırsanız diyetisyenden önce kan tahlili yapacaklardır zaten. (annem hastanede çalışıyor, oradan biliyorum)

Fazla kalori aldığımı düşünmüyorum. 🙂

@Veli1026 kaç kalori aldığımı ve kaç kalori gerektiğini söyleyen uygulama veya site biliyor musunuz hocam?

Son düzenleme:
@Veli1026 kaç kalori aldığımı ve kaç kalori gerektiğini söyleyen uygulama veya site biliyor musunuz hocam?
Diyetkolik isminde bir uygulama vardı. İçerisinde arattığınız besinlerin gramına göre kalorisini belirtiyordu. Değerler tam doğru olmasa da (az ya da çok) ortalama olarak doğru. Günlük kalori ihtiyacınızı da aşağıdaki siteden kontrol edin.

Değerler gerçek değerle birebir uyuşmayacaktır çünkü vücut ve metabolik aktivite faktörleri değerin değişmesinde çok etkili.

Bu arada öğün sayısını arttırmanız lazım.

Diyetkolik isminde bir uygulama vardı. İçerisinde arattığınız besinlerin gramına göre kalorisini belirtiyordu. Değerler tam doğru olmasa da (az ya da çok) ortalama olarak doğru. Günlük kalori ihtiyacınızı da aşağıdaki siteden kontrol edin.

Değerler gerçek değerle birebir uyuşmayacaktır çünkü vücut ve metabolik aktivite faktörleri değerin değişmesinde çok etkili.

Bu arada öğün sayısını arttırmanız lazım.

Tamamdır sağ olun pazartesi programı bekliyorum.

Yani kıtlıktan çıkmış gibi yemen lazım. Bende 54 kiloydum. Boyum ve kilom arasında bayağı bir fark vardı. Neyse spora filan başladım 1 ay da 4 kg aldım ve alıyorum. Beslenmeme olabildiğince dikkat ettim ve ne zaman açlık hissi olsa illaki bir şeyler tükettim.

Herkesin bünyesi farklı sonuçta o yüzden internette yazılanlara bakmadan diyetisyene gitmeni öneririm. Kilo almamanın sebebini veya nasıl alabileceğinin cevabını burada aramak sağlıklı olmaz.

Kilo almak kolay sürekli sevdiğiniz yemekleri yiyin, yatmadan önce sürekli bir şeyler yiyin bar tüketin.

Yeni konular

Geri
Yukarı