Nasıl kilo alınır?

Esenlikler,
Arkadaşlar 16 yaşımda 165 43 kiloyum. Çocukluğumdan beri hiç kilo alamıyorum. Sınav senesinde olduğum için spor salonuna da gidemem. Gitmediğim doktor, diyetisyen kalmadı. Benim sorunum daha çok irade ve azimle alakalı. Ama artık hem evde spor yapmak hem de kilo almak için çabalamak istiyorum. Maddi sıkıntım yok gerekirse her gün et yerim. Nasıl beslenmeliyim neler yemeliyim. Tavsiyelerinize açığım. Son olarak da herkesin uzadığı bir dönem oluyor bir anda 10cm falan attığı bende daha hiç olmadı 173 falan olabilir miyim? İhtimal var mı?
Evde dumbell ile günlük 20-25 dakika idman yapmanı öneririm sınav senende olduğun için 20-25 dedim bence idman süresi en az 40 dakika olmalı.

Şimdi öncelikle macro ve Micro besinlere dikkat ederek ortalama 2500 kalori alırsan çok rahat kilo alırsın ama istikrarlı olman lazım.
Makro ve Micro'lar için ise.
Yağsız kütlenin 1,5 - 2,2 katı gram (protein)
Aldığın kaolrinin çeyreği kadar yağ( kaliteli yağlar )
Geri kalanıyla da kalorini tamamlayacak kadar karbonhidrat alsan yeterli senin için.

Nasıl hesaplayabilirim bunu?
Evde dumbell ile günlük 20-25 dakika idman yapmanı öneririm sınav senende olduğun için 20-25 dedim bence idman süresi en az 40 dakika olmalı.

Benim için 2 kilo dumbell iyi midir? Kol başına.

Yeni konular

Geri
Yukarı