Nasıl kilo veririm?

ASPECT54

Centipat
14 yaşındayım. 1.51 boyum ve 58 kiloyum. Göbeğim büyük diyet yaparak spor yaparak çalışmamı lazım yoksa boyum uzayınca göbeğim erir mi? Etrafımdaki herkes boyun uzasın geçer diyor ama bir size de sorayım dedim.

14 yaşındayım. 1.51 boyum ve 58 kiloyum. Göbeğim büyük diyet yaparak spor yaparak çalışmamı lazım yoksa boyum uzayınca göbeğim erir mi? Etrafımdaki herkes boyun uzasın geçer diyor ama bir size de sorayım dedim.
Hocam boyunuz biraz kısa, basketbol oynayıp bolca zıplayıp uzayabilirsiniz, kilo için de kalori yakabilirsiniz, koşarak yürüyerek, spor yaparak.

Her gün yarım saat spor yapıyorum hamur işlerini kestim boy uzatma antrenmanları falan yapıyorum inşallah sonucu iyi olur.
Hocam yarım saat az, kilo vermek için çabalamanız lazım, 3-4 saat çalışabilirsiniz, tabi 15-30 dakika dinlenebilirsiniz her saat başında, boy uzatma konusunda inşallah iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her gün yarım saat spor yapıyorum hamur işlerini kestim boy uzatma antrenmanları falan yapıyorum inşallah sonucu iyi olur.

Ekmeği baştan kesmen gerekiyor. Gün içinde aktif ol, bol bol yürü. Yapamıyorsan ağırlık antrenmanları da olur. Tatlıyı kesme ama bir yandan da çok yeme. Kilo verebilmek için psikoloji çok önemli unutma.

Anahtar şey ne yediğini bilmek. Pandemi döneminde kilo almadın. Kalitesiz ve fazla yiyecek tükettiğin için aldın canım kardeşim. Ayrıca şişman değilsin. Boyunda önümüzdeki 2 sene içerisinde ciddi bir artış yaşanacak. Zaten o yaşlarda metabolizma çok hızlı çalışır senin ekstra 2 saat kardiyo yapmana hiç ama hiç gerek yok.

Savaş hocamıza kulak verelim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı