Nasıl rahatlanır?

Nefes egzersizi çok klişe gelebilir ama cidden çok işe yarıyor. 1-1.5 dakika boyunca yapmanız bile zihninizden bir yük kalkmış gibi hissettiriyor. Ayrıca kafaya yapılan masaj da stresi çok azaltıyor.

Bence tek yol rahatça uzanmak. Ama hiçbir şey düşünmemek. Bütün dert tasa hiç yokmuş yenidoğan bir bebekmişcesine yarım saatlik bir şekerleme. Yapabiliyorsanız meditasyon.
Hocam onu çok yapıyorum. Ama sıkılıyorum. Birkaç gündür 2 saat kestiriyorum okuldan gelince bu güzel oluyor fakat uzanınca sıkılıyorum, şarkı açsam gürültü oluyor ister istemez. Meditasyon olabilir deneyeceğim yarın.

Ben lol oynayarak çok rahatlıyorum.
Güzel fikir fakat hayatımın kararmasını istemiyorum.

Nefes egzersizi çok klişe gelebilir ama cidden çok işe yarıyor. 1-1.5 dakika boyunca yapmanız bile zihninizden bir yük kalkmış gibi hissettiriyor. Ayrıca kafaya yapılan masaj da stresi çok azaltıyor.
Hocam bunu önermişti ailemden birisi fakat yapmamıştım, yarın bunuda deneyeceğim.
Evinden dışarı çık, en yakın sahilie git.
Hayatta olan zorunluluklarını bırak, bırak her şey gideceği yere kadar gitsin.
Bu cidden rahatlatıyor. Bir içecek alıp sahil kenarında denizin o tuzlu havasını burnumdan çekmek cidden rahatlatıyor. Bu etkinliği yapmak istiyorum sürekli fakat haftaiçi olmuyor, en yakın sahil 10 dakika araba mesafesinde 1 saat yürümek gerekiyor maalesef.

Mastürbasyonu bırak.
Sigarayı ve alkolü de bırak.
Meditasyon yap.
Şekeri bırak.
Kitap oku.
Düzenli olarak koşu yap.
Uyu.
Müzik dinle.
Spor.
Kötü bağımlılıkları hayatından çıkar.
Seni ve strese sokan insanlarla bağını kes.
Kendine önem ver.
Bunları başarmak için hazzı değil acıyı seç.Bununla başarabilirsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı