Nasıl yurt dışında okunur?

Daha fazla  
Üniversiteye 2 sene sonra gideceğim, şu an açıktan lise okuyorum, ayrıca yeşil pasaportum var. İngilizcem oldukça iyi seviyede ve 2 sene içinde iyice geliştirebilirim. Açık lise mezunu olmam bir sıkıntı çıkarır mı yoksa lise diploması yeterli olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Üniversiteye 2 sene sonra gideceğim, şu an açıktan lise okuyorum, ayrıca yeşil pasaportum var. İngilizcem oldukça iyi seviyede ve 2 sene içinde iyice geliştirebilirim. Açık lise mezunu olmam bir sıkıntı çıkarır mı yoksa lise diploması yeterli olur mu?
Hocam Türkiye'de liseyi bitirmiş olmanız yeterlidir. Liseyi bitirdiğinizi kanıtlayan belgelerinizi hazır tutun yeter. Ayrıca zaten orada sizi yeterlilik sınavına sokacaklar. Eğer Birleşik Krallıkta okuyacaksanız, eğitim devamı için Türkiye konsolosluğunda görüşme ayarlamanız gerekiyor. Gerekli şeyler yapıldıktan sonra adamlar size haber vereceklerdir. Unutmayın bu dediğim Birleşik Krallık için geçerli.

Hangi ülkeye gitmeyi düşünüyorsun?

Hocam Türkiye'de liseyi bitirmiş olmanız yeterlidir. Liseyi bitirdiğinizi kanıtlayan belgelerinizi hazır tutun yeter. Ayrıca zaten orada sizi yeterlilik sınavına sokacaklar. Eğer birleşik krallıkta okuyacaksanız, eğitim devamı için Türkiye konsolosluğunda görüşme ayarlamanız gerekiyor. Gerekli şeyler yapıldıktan sonra adamlar size haber vereceklerdir. Unutmayın bu dediğim birleşik krallık için geçerli.

Çok teşekkür ederim. Ben bu 2 sene içinde dilimi geliştirmeye bakayım o zaman.

Kanada çok isterim ama İngiltere İrlanda gibi birleşik krallık ülkeleri de mantıklı olabilir. Kanada'da akrabalarım olduğu için daha çok sıcak bakıyorum açıkçası.
Kanada'da konsolosluğa gitmenize gerek yok. Eyalet eğitim müdürlüğüne gitmeniz yeterli olacaktır. Ondan sonrası aynı işlemler.

Ya paran olacak ya idealist hocaların proje öğrencisi olacaksınız(bu olsaydınız zaten bunları sormazdınız, bilirdiniz) ya da Galatasaray lisesi gibi bir ülke ile bağlantıları sağlam okuldan mezun olacaksınız. Dar-orta gelirli bir türko iseniz Erasmus ile geçici olarak gidebilirsiniz.

İngiltere İrlanda gibi birleşik krallık ülkeleri de mantıklı olabilir
Screenshot_20231005_171732_Chrome.png

Yeni konular

Geri
Yukarı