Nasıl zayıflayabilirim?

vahşideli

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
24 yaşındayım boy 190 kilo 143 9 yaşından bu yana kiloluyum ara ara kilo verme süreçlerim oldu ama başaramadım 3 defa farklı diyetisyenlere gittim gene başaramadım.
Artık hayatıma yön vermek istiyorum masa başı bir işte çalışıyorum hareketsiz bir yaşantım var. Ağustos ayında askere gitmek istiyorum kilo fazlalığından kurtulmak ve esnek bir vücuda sahip olmak istiyorum spora bir hevesle başlayıp hocaların ilgisizliği ve benim bilgisizliğim soğuttu şu ana kadar hiç Full body programı çalışmadım kilo vermek için genelde kardiyo yaptım ama sürekli kardiyo yapmak sıkıyor bana önereceğiniz Full body programı var mı varsa ilk hangi hareketten başlayayım ve bitireyim haftada kaç gün yapayım? Yoksa kilolu biri ilk önce kilo verip ondan sonra mı fullbody başlamalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Usta mecbur kardiyo yapacaksın, diyete gireceksin. Her gün aç karnına kardiyo yaparsan (hiit olsa daha iyi olur internette baya var videosu) sağlam diyete girersen zayıflayabilirsin. Ve eğer aşırı kilo verirsen deri sarkman olabilir deri türüne göre ve onlar sporla 1 yılda filan gider. Ve fullbody yapmak istiyorsan her fullbody arasına 1 gün off vermen gerekiyor. Kolay gelsin abi.

Şekeri hayatından çıkar ilk baş kola gibi şeyler içiyorsan bırak bunları ilk baş. Zor ama yapılmıycak şey değil. Yeteri kadar su içtiğine emin ol. Sonra spor salonuna başlayıp kardiyo ve ağırlık kaldırmaya başla. Bunlar zor gibi gelse de iki aya normal hayatın olur ve yavaşça ve güzel kilo verirsin.

Önce kilo verip sonradan body başlamalı tabii ki. Önceki yağları yakacaksın sonra yerlerine kas koyacaksın.

Ne kadar kilo vermeliyim body başlamak için hem body ardından kardio yapsam olur mu?
Usta mecbur kardiyo yapacaksın, diyete gireceksin. Her gün aç karnına kardiyo yaparsan (hiit olsa daha iyi olur internette bayağı var videosu) sağlam diyete girersen zayıflayabilirsin. Ve eğer aşırı kilo verirsen deri sarkman olabilir deri türüne göre ve onlar sporla 1 yılda filan gider. Ve fullbody yapmak istiyorsan her fullbody arasına 1 gün off vermen gerekiyor. Kolay gelsin abi.

Fulbody ile kilo veremez miyim kilo fullbady yaptığımda deride çatlak olur mu?
Şekeri hayatından çıkar ilk baş kola gibi şeyler içiyorsan bırak bunları ilk baş. Zor ama yapılmıycak şey değil. Yeteri kadar su içtiğine emin ol. Sonra spor salonuna başlayıp kardiyo ve ağırlık kaldırmaya başla. Bunlar zor gibi gelse de iki aya normal hayatın olur ve yavaşça ve güzel kilo verirsin.

Şeker ve tuza 1 senedir dikkat ediyorum ama ekmek yemedigim zaman doydugumu hissetmiyorum.
Karbonhidratı hayatında azalt. İlk başlarda öğün ve besin miktarlarını azalt. Bol kafein tüket bol su iç.

Sabahları aç karna kefir iç diyorlar içine maydanoz ve salatalık da at dediler onu deneyim sade kahve olsin yeşil çay olsun içemiyorum.

Son düzenleme:
24 yıllık hayatınının her döneminde aşırı kilolu isen, doktorun ile görüşüp hızlı bir seçenek olarak cerrahi yöntemi düşünebilirsin. Yoksa sıra belli;
Bu kadar yüksek vücut ağırlığı ile spor yapmak riskli, sakatlanıp uzun süre yatmak zorunda kalabilirsin. Bu da daha çok kilo almana neden olabilir? İlk olarak kilo vermeye odaklanmalısın. Sonra sporu düşünmelisin. Bu adımı atacaksan kilon yüksek olduğu için muhakkak doktor, diyetisyen, psikolog/psikiyatr ve ila spor olacak diyorsan spor hocası ile başla, maliyetli gibi duruyor fakat kendini koruyarak kilo vermen için bu gözetim şart.

Askerliği de boş ver gitsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne kadar kilo vermeliyim body başlamak için hem body ardından kardio yapsam olur mu?

Fulbody ile kilo veremez miyim kilo fullbady yaptığımda deride çatlak olur mu?
Eğer çok kilo verirseniz ne yaparsanız yapın büyük ihtimalle çatlak olur zaten o engellenemez. "belki krem filan vardır bilmiyorum o kısımları" Fullbodyle 2 saat uğraşacağına 1 saat sağlam kardiyo yapsan ondan çok daha fazla kalori harcarsın. Hiit kardiyolar hem daha kısa sürüyor hem 1 saat bisiklete göre " hızına filan bağlı tabi" daha çok yaktırıyor diye biliyorum. Ama en önemli olan kalori açığı. -500 yaparsan ayda 2 kilo verirsin 125 kiloya kadar düşersin abi herhalde askere kadar.

Eğer çok kilo verirseniz ne yaparsanız yapın büyük ihtimalle çatlak olur zaten o engellenemez. "belki krem filan vardır bilmiyorum o kısımları" fullbodyle 2 saat uğraşacağına 1 saat sağlam kardiyo yapsan ondan çok daha fazla kalori harcarsın. Hiit kardiyorlar hem daha kısa sürüyor hem 1 saat bisiklete göre " hızına filan bağlı tabii" daha çok yaktırıyor diye biliyorum. Ama en önemli olan kalori açığı. -500 yaparsan ayda 2 kilo verirsin 125 kiloya kadar düşersin abi herhalde askere kadar.

Anladim teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı