Ne olacak halimiz?

Adam çalışanın hakkının verilmediği bir ülkede yaşıyor diye çocuk yapmayacak mı?
Çocuk yapmak oyun oynamak değildir. Bile bile çocuk yapıyorsa benim gözümde sorumlu kendisidir. Ülkeyi bu hale getirenler var diye hırsızlar da suçsuz diyelim o zaman ha? İş yok iş deyip senin telefonunu çalsalar hoşuna gider mi? Benzetmeyi doğru yerden anlamanı umut ediyorum. Adama hırsız demiyorum, sadece şartlar bahane değil diyorum.

Zamanında derslere iyi çalış dediklerinde çalışsaydı şu an ağlamazdı para yağmıyor havadan sadece Türkiye için söylemiyorum.

Çalışıyorsunda ne oluyor alıcağın para 5 bin lirayı geçmeyecek. Üniversite mezunu işsiz sayısı olmuş 3milyon adam 7/24 ders çalışıyor aldığı paraya bak şaka gibi yoksulluk sınırı 10 bin lira olmuş siz ne anlatıyosunuz hocam.

Sence hocam bu adam koltuğu bırakırmı. Yine bir alavere dalavere ile yapar bir şeyler koltuğu bırakmaz.
Bu algıya kapılma. Onların verdiği korku ancak koyunları üzerinde çalışır.

Reisimiz hiç öyle demiyor ama, kapıcının bile arabası var kardeşim. Çık sokağa, sağında da solunda da araba var. Madem bu millet yoksulsa, trafikte neden bu kadar araba var?

Yeni konular

Geri
Yukarı