Ne zaman Amerika bizi gerçekten kıskanır?

Kendi ülkesinde eğitim alamıyor kısmını şöyle düzeltelim, eğitim almak isteyen her türlü alıyor. Ülkemizde çok zor, evet doğru ancak çalışan insan her yerde aynıdır. Amerika'da da aynı, İngiltere'de de. Geçenlerde sınav mevzusunda gördük. Dersleri dinlemeyip suçu derslerin online olmasına atan ardından da sınavların iptal olması için Tweet atanlar var. Eğer gerçekten de anlamıyorsa derslerini, internet diye sonsuz bir varlık var.
Ben eğitim alamıyor değil aldığı eğitimin karşılığını alamıyor diyorum. Örneğin benim eğitim aldığım bölüm Türkiye'de iş alanı kısıtlı ve iş alanı açılamıyor. Yurt dışında ise bu bölüm için şirketler bir çok insan arıyor. Bundan bahsetmiştim aslında. Kendi ülkemde fırsat olsa neden başka ülkeyi isteyelim onu diyorum.

Derslerde bir sorun yok yani.

Ben eğitim alamıyor değil aldığı eğitimin karşılığını alamıyor diyorum. Örneğin benim eğitim aldığım bölüm Türkiye'de iş alanı kısıtlı ve iş alanı açılamıyor. Yurt dışında ise bu bölüm için şirketler bir çok insan arıyor. Bundan bahsetmiştim aslında. Kendi ülkemde fırsat olsa neden başka ülkeyi isteyelim onu diyorum.

Derslerde bir sorun yok yani.
Haklısınız.

Ya, bizim ülke isterse en kral ekonomiye sahip olsun da böyle halka sahip olmasın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dediklerinize ben de hak veriyorum bazı yerlerine. Cidden hiç bir şey yapmayıp oturduğu yerden konuşan çok insan var. Bunları bizim gibi sanmayın onu diyorum.

Ben de karşıyım oturduğu yerden eleştiri yapana lakin çalışıp, emek verip bu emeğin karşılığını alamayıp eleştiriyoruz ve bu bizim en büyük hakkımız. Hayatımızın boş bir gelecek içinde değil de dolu bir gelecek içinde olmasını istiyoruz.

Siyasi olarak bu ülkeyi şu anda yönetecek bir aday ben de görmüyorum lakin hükümet değişmeli ondan eminim.

Ne zaman Amerika bizi gerçekten kıskanır?
Ne zaman Çin gibi kendi markalarımızı oluşturup düşük masraflı işçilik ve düşük masrafla üretilen malları başka ülkelere yüksek fiyattan satarsak ve orduya yatırım yapmak yerine halkın refah seviyesini yükseltip yine kendi markalarımız için fabrikalar kurarsak Amerika'yı geçebiliriz ama yinede bunun için bi 30 40 yıl geçmesi lazım.

Ülkeyi bu arada Sedat Peker yönetse bari, başta olan herkesten akıllı bence. Hem çakma sağcılar, hem çakma solcular hem çakma dindarlardan.
Kardeşim birçok kişiye göre mantıklı konuşma gibi duruyor ama siz Avrupa'ya veya Amerika'ya gittiğinizde ayda 8000 euro bile alsanız onun 4000 eurosu aile bireylerine göre değişen vergidir. Türkiye vergilerini yiyecek vb. maddi eşyalardan alıyor. Avrupa'da ev almak ya da maaş almak vergi yuvasıdır. Gençler işte böyle kandırılıyor o kadar maaş varmış şukadar zengin diye.
Bu arada, bunu kanıtlayacak bir yazınız var mı? Aman gidip A Haber videosu falan vermeyin de.

Ülkeyi bu arada Sedat Peker yönetse bari, başta olan herkesten akıllı bence. Hem çakma sağcılar, hem çakma solcular hem çakma dindarlardan.

Bu arada, bunu kanıtlayacak bir yazınız var mı? Aman gidip A Haber videosu falan vermeyin de.
Ülkeyi bir mafya babasına emanet etmektense şuanki başkanımızın yönetmesini yeğlerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı