Neden Android uzun süre kullanılmaz deniyor?

Hocam bence işletim sistemi değilde iOS telefonlar daha uzun ömürlü kalite olarak. Mesela bir Samsung Galaxy S4 düşünün artık kimse kullanmıyor çoğu hurda oldu kullanan varsa bile telefon dökülüyor ama iPhone 5S hala takır takır çalışıyor.

Android özgürlüğü bir başka hocam. Fakat burada bu kadar tartışmanın bir anlamı yok çünkü bu tamamen kişisel zevk. IOS akıcılık anlamında önde, Android ise pil ve özgürlük konusunda IOS'un önünde.
Tamamen katılıyorum.
Hocam anlatamıyorum galiba OS kıysalarken bir takım şeyleri anlamak gerek iOS güncellenen bir sistem olduğundan dolayı 5 sene önceki Android sistemi ile kısaslamak saçma olmaz mı? Android bir cihazda 5 senelik osu mecburen kullanıyorsun ama iOS sana bunu dayattırmıyor rahatlıkla güncelleyebiliyorsun. Araya cihaz sokmadan karşılaştırmak mantıksız halen osu karşılaştırıyorum diyorsun.
5 sene önceki OS'ları karşılaştırıyorum. Siz Windows ile Mac'i kıyaslarken bilgisayardan bahsedermisiniz? Hayır. Cevabınız evet ise bu mantıksız.
Resmi olması lazım dostum :D
Sistem açık kaynak kodlu olduğundan öyle bir durum söz konusu bile değil.

Neden komik olsun iPhone 7 de 2 GB RAM kullanıyor 3GB kullanan anroid yanına yaklaşamıyor bu IOS'un daha verimli olduğunu göstermez mi?

RAM her şey değil. İşlemci de önemli. Ayrıca giriş seviyesi ve amiral gemisi karşılaştırmak ne kadar mantıklı? Tofaş vs BMW gibi.

Bazı firmalar (özellikle Samsung) belli bir Android sürümünden itibaren belli başlı cihazları bilerek kasıtlı olarak yavaşlatıyorlar ve performansını kısıtlıyorlar bundan dolayı deniliyor ancak Snapdragon işlemcili bir Xiaomi'ya da X bir cihaz alınırsa ömrü minimum 5+ sene olur.

Hocam bence işletim sistemi değilde iOS telefonlar daha uzun ömürlü kalite olarak. Mesela bir Samsung Galaxy S4 düşünün artık kimse kullanmıyor çoğu hurda oldu kullanan varsa bile telefon dökülüyor ama iPhone 5S hala takır takır çalışıyor.
Evet buna da katılıyorum. Şunu unutmayalım ki 5S'in rakibi sanırım Note 3 ve ya 4'tü. Bunlarda kullanılabilir durumda.
Bazı firmalar (özellikle Samsung) belli bir Android sürümünden itibaren belli başlı cihazları bilerek kasıtlı olarak yavaşlatıyorlar ve performansını kısıtlıyorlar bundan dolayı deniliyor ancak Snapdragon işlemcili bir Xiaomi'ya da X bir cihaz alınırsa ömrü minimum 5+ sene olur.
iOS'ta da bu planlı eskitme var. Hatta 6S'te çok belli oluyor.

RAM her şey değil. İşlemci de önemli. Ayrıca giriş seviyesi ve amiral gemisi karşılaştırmak ne kadar mantıklı? Tofaş vs BMW gibi.
Hocam şöyle düşünün. Şu an iPhone 6S kullanıcısısınız ve telefon değiştirmeye karar verdiniz. Bütçeniz 3000-3500 TL. Sizce bu bütçeyle 6S'den çok daha üstün performans verebilecek bir cihaz alabilir misiniz?

Tamamen katılıyorum.

5 sene önceki OS'ları karşılaştırıyorum. Siz Windows ile Mac'i kıyaslarken bilgisayardan bahseder misiniz? Hayır. Cevabınız evet ise bu mantıksız.

Sistem açık kaynak kodlu olduğundan öyle bir durum söz konusu bile değil.

İmdat.

Dostum osu karşılaştırıyorsak tabii ki önemli iOS olsa o giriş seviyesi dediğin telefonlar da yine akıcı olacak. Ayrıca Samsung'un 2016 amiral gemisi ile IPhone'nin 2016 amiral gemilerine bakarak da anlayabilirsin hangi OS daha yeterli gelmiş.

İmdat.

Dostum osu karşılaştırıyorsak tabii ki önemli iOS olsa o giriş seviyesi dediğin telefonlar da yine akıcı olacak. Ayrıca Samsung'un 2016 amiral gemisi ile IPhone'nin 2016 amiral gemilerine bakarak da anlayabilirsin hangi OS daha yeterli gelmiş.
İki 2016'nın amiral gemisi'de PUBG'de benzer performans veriyor. 750TL'lik telefondan 3500TL'lik performans bekleyen ilk insan olabilirsiniz.

Halamgilde Galaxy S4 de iPhone 5S de vardı. İkisini de inceliyordum, donma kasma vb. yaşatmamışlardı ama incelerken sayaç gibi azalan iPhone 5S'in şarjı bitti. :D Uzun lafın kısası bence ikisi de amiral gemisi ve eskiden çok iyilerdi ama şu dönemde iPhone 5S de Galaxy S4 de kullanılmaz. Boşuna iPhone övücülüğü yapmaya gerek yok. Bana sorarsan ben iPhone 5S gibi bir hapishaneyi kullanmam, ellerinden gelse sürümüm düşük diye şarja takmamı falan engelleyecekler. :D Galaxy S4 ise format ya da custom rom atıp idare etmelik olarak kullanılabilir. En azından bataryası iPhone 5S gibi 1350 MAh değil. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı