Neden anime izlenir veya oynanır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Zaten anime izlemek, veya manga okumak bir elitistlik göstergesi demek değildir. Karakterlerinden hoşlanırsın, ne bileyim, izlerken veya okurken keyif alırsın. Ama yaptıkların ile de övünmemen gerekir.

Benimsemekten kastım gecen gündüzün anime olsun değil, git bi anime önerisi bak, gözüne güzel geleni izle 1 sezon. Sarmazsa bırakırsın. Ben fan olmaya karşıyım zaten, anime dediğin arada zevkine dizi gibi izlenir. Ne gerek var bu kadar cıvkını çıkarmaya?
Dostum hiç biri gözüme güzel değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkesin farkli nedeni var. Ben anime uyluklari icin izliyorum, arkadasim anime memeleri icin, oburu anime popolari icin izliyor. Bazisi hikayesi icin, bazisi karakterler guzel diye.
Ahahahaha 🤣 Akşam akşam iyi güldürdünüz. Biraz fazla açık konuşmuşsunuz sanki?
Her mevsim anime izleyen birisi olarak Cringe olduğum çok şey var. Japon kültürüne normal Japonlardan fazla gereksiz bir saygı duyan, Deli fanboy kitle var. Weaboo deniyor zaten onlara.
@Samotne Ciasteczka arkadaşım yüksek ihtimalle onlardan biri. Alıp veremediğimiz bir şey yok. Ama bulunduğun yere "Anime Thighs" yazman hani ne biliyim ya. Neyse bu tarz arkadaşlarla polemiğe girip iki tarafında gerilmesinin anlamı yok, bir şey değişmeyecek çünkü.
Bir sürü anime izlemiş biri olarak Japonya hayranlığı, Otaku'luk, Weaboo'lukla uzaktan yakından alakam yok. Anime izleyen kitle ile Anime ve Japonya bağımlısı kitle arasında ayrım yapabiliyorsunuz. Ben Anime izleyen kitledenim ve konu sahibi @Arda_Animations'a kendi izleme nedenimi söyleyeyim: Seviyorum. Bu kadar. Hoşuma gidiyor yani. Bazen Ecchi izliyorum bazense Psikolojik seriler izliyorum. Veyahut canım sıkılıyor Mind-Blowing Plot'a sahip seriler izliyorum. Hobi yani.
Animeler filmlerde yapılamayan şeylerin yapılabilmesi için çok güzel bir nimet. Ben genelde aksiyon temalı şeyler izledim şuana kadar. Kamera çekim filmlerde kullanılamayacak türden üst düzey efektleri animelerde bulabilirsin. Ayrıca zevkli yani. Netflix'ten dizi açıp izlemek gibi birşey. Bir de dizi izlerken izleyebileceğin kaliteli şeylerin bir sınırı var bence. Animede ise bu yok gibi düşünüyorum.
Katılıyorum. İnternette gördüğünüz bir çok yüksek bütçeli yapımların bütçesini katlayacak kadar para harcanabiliyor Animelere. Çizimler de buna dahil. Gerçekten inanılmaz çizimler ve efektlere sahip Animeler var.
Alayı meme için izliyorlar sivilceli ergenler.

Ya yine mi sen bıraksana beni. Tamam sen hariç tm.
Sizin gibi cahil insanları bir daha görmemek dileğiyle. Animeye laf atan insanın nicki de "Devamkee". Hiç inandırıcı olmuyor nedense.

Zevk meselesi hocam. Normal seriler sarmayınca insan farklı türde şeyler arıyor.
Alayı meme için izliyorlar sivilceli ergenler.

Hocam fikrinizi böyle genelleme yaparak belirtmeniz açıkçası kalbimi kırdı. Umarım bir gün bu ön yargınızı aşabilirsiniz.

O zaman şöyle bir karar verdim. Bir anime izleceğim ( 2-3 bölüm izlerim Max 1 sezon dayanamam) size fikirlerimi söyleceğim böylece ön yargı vb kalmayacak.

O zaman şöyle bir karar verdim. Bir anime izleceğim ( 2-3 bölüm izlerim Max 1 sezon dayanamam) size fikirlerimi söyleceğim böylece ön yargı vb kalmayacak.
Sword art Online. Netflixte de var. Sizş gözlemlediğim kadarıyla sevebileceğinizi düşünüyorum. 12. bölüme kadar izleyin mümkünse, çok zevk alırsınız bence. Zaten 1 bölüm 20 dakika uzun değil.

@Yekta Barış KURU Bu olmadı. Anime izlemeye başlayacak birine gidip de SAO önermek pek mantıklı değil. SAO zaten büyük yaş kitlesine hitap eden bir Anime değil. Çok izlenmesine rağmen çok fazla eleştiri almasının sebebi bu. Onu izlemesi gereken yaş kitlesi 0-14, hadi zorlayayım 0-15'dir. Burada "Yaa 15 yaşından büyükseniz SAO izlemeyin" demek istemiyorum veya "SAO çocuklar için" gibi bir hakarette bulunmuyorum. Ama gidip de 5 yaşındaki çocuk için yapılmış çizgi filimi 60 yaşındaki adama izletirseniz doğal olarak kötü yorum yapar. SAO da aynı şekilde. Ağır Shounen dediğimiz türe giriyor SAO. Bu yüzden bahsettiğim yaş aralığında olmayanlar için pek uygun bir Anime değil.

@Arda_Animations Plot'ları inanılmaz zekice yazılmış, Mind-Blowing denen Psikolojik ve ağır bir tür önermeyeceğim. İlk defa Anime izlediğinizden dolayı daha Anime'nin nasıl bir şey olduğunu anlamadan, anlamaya çalışırken böyle ağır bir Anime önerirsem sadece ekrana boş boş bakıp hiç bir şey anlamayabilirsiniz. Ne tür izlediğinizi bilmiyorum bu yüzden bir kaç tür birden önereceğim:

Dram biraz fazla ama romantizmi de güzel, özellikle inanılmaz OST'leri ile Shuumatsu Nani Shitemasu ka? Isogashii Desu ka? Sukutte Moratte Ii Desu ka? önerebilirim.

Ya da "Cool" ana karakter Sci-Fi temasıyla insanların arkasını tekmelesin, aynı zamanda da güzel çizimlere ve güzel bir World'e de sahip olsun derseniz Mahouka Koukou no Rettousei öneririm.

Biraz daha psikolojik (Hafif) olsun, realistik (Gerçekçi) olsun, MC bir şeyler elde etmek için çabalasın, hikayesi güzel olsun, çizimler de güzel olsun derseniz Tate no Yuusha öneririm.

Güzel bir romantizm ile iyi hazırlanmış bir hikayeye sahip ve aynı zamanda normalden farklı SuperNatural elementi olsun derseniz Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai öneririm. OST'leri de güzeldir.

@Yekta Barış KURU Bu olmadı. Anime izlemeye başlayacak birine gidip de SAO önermek pek mantıklı değil. SAO zaten büyük yaş kitlesine hitap eden bir Anime değil. Çok izlenmesine rağmen çok fazla eleştiri almasının sebebi bu. Onu izlemesi gereken yaş kitlesi 0-14, hadi zorlayayım 0-15'dir. Burada "Yaa 15 yaşından büyükseniz SAO izlemeyin" demek istemiyorum veya "SAO çocuklar için" gibi bir hakarette bulunmuyorum. Ama gidip de 5 yaşındaki çocuk için yapılmış çizgi filimi 60 yaşındaki adama izletirseniz doğal olarak kötü yorum yapar. SAO da aynı şekilde. Ağır Shounen dediğimiz türe giriyor SAO. Bu yüzden bahsettiğim yaş aralığında olmayanlar için pek uygun bir Anime değil.

@Arda_Animations Plot'ları inanılmaz zekice yazılmış, Mind-Blowing denen Psikolojik ve ağır bir tür önermeyeceğim. İlk defa Anime izlediğinizden dolayı daha Anime'nin nasıl bir şey olduğunu anlamadan, anlamaya çalışırken böyle ağır bir Anime önerirsem sadece ekrana boş boş bakıp hiç bir şey anlamayabilirsiniz. Ne tür izlediğinizi bilmiyorum bu yüzden bir kaç tür birden önereceğim:

Dram biraz fazla ama romantizmi de güzel, özellikle inanılmaz OST'leri ile Shuumatsu Nani Shitemasu ka? Isogashii Desu ka? Sukutte Moratte Ii Desu ka? önerebilirim.

Ya da "Cool" ana karakter Sci-Fi temasıyla insanların arkasını tekmelesin, aynı zamanda da güzel çizimlere ve güzel bir World'e de sahip olsun derseniz Mahouka Koukou no Rettousei öneririm.

Biraz daha psikolojik (Hafif) olsun, realistik (Gerçekçi) olsun, MC bir şeyler elde etmek için çabalasın, hikayesi güzel olsun, çizimler de güzel olsun derseniz Tate no Yuusha öneririm.

Güzel bir romantizm ile iyi hazırlanmış bir hikayeye sahip ve aynı zamanda normalden farklı SuperNatural elementi olsun derseniz Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai öneririm. OST'leri de güzeldir.

Maalesef kafanızın içindeki işlemeyen organ ancak bunu yazmanıza müsaade edebiliyor. Fazlasını da beklemiyordum zaten.
Hocam ben izledim, beğendim.12. bölümden sonrası zaten ilk tadını vermemişti (3 ve 4. sezonlar hariç) ama yine de tavsiye edilebilecek bir anime bence. Ayrıca adam yeni başlıyor ne önerecektim ki? Burada benim de çok derin bir izleyici olmamamın da bir etkisi var tabi. Beğenme ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyorum. Düz aksiyonlu, biraz da aşk olan anime işte.

@Arda_Animations sizden son ricam, lütfen "Şimdi berbat bir şey izleyeceğim." diye kendinizi şartlandırarak izlemeyin. Böyle yaparsanız zaten beğenmemeniz çok normal olur. Keyfinize bakın.

Ahahahaha 🤣 Akşam akşam iyi güldürdünüz. Biraz fazla açık konuşmuşsunuz sanki?

400 tane Anime izlemiş biri olarak Japonya hayranlığı, Otaku'luk, Weaboo'lukla uzaktan yakından alakam yok. Anime izleyen kitle ile Anime ve Japonya bağımlısı kitle arasında ayrım yapabiliyorsunuz. Ben Anime izleyen kitledenim ve konu sahibi @Arda_Animations'a kendi izleme nedenimi söyleyeyim: Seviyorum. Bu kadar. Hoşuma gidiyor yani. Bazen Ecchi izliyorum bazense Psikolojik seriler izliyorum. Veyahut canım sıkılıyor Mind-Blowing Plot'a sahip seriler izliyorum. Hobi yani.

Katılıyorum. İnternette gördüğünüz bir çok yüksek bütçeli yapımların bütçesini katlayacak kadar para harcanabiliyor Animelere. Çizimler de buna dahil. Gerçekten inanılmaz çizimler ve efektlere sahip Animeler var.

Sizin gibi cahil insanları bir daha görmemek dileğiyle. Animeye laf atan insanın nicki de "Devamkee". Hiç inandırıcı olmuyor nedense.
Kişisel olarak konuşmadım. Anime izleme sayısıda kimsenin umrunda değil. Boşuna triggerlanmışsın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı