Neden derslerinize çalışmak yerine programlama öğrenmek için uğraşıyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Okul tamamen gereksiz bir kurum bu çağda. Bilgiyi edinmek isteyen en iyisini ediniyor zaten. İlkokul zorunlu olmalı gerisi kişi tercihinde. Keşke lise yıllarımda dil, üniversite de programlama ya da istediğim başka bir işe yönelik staj tarzı bir programda çalışsaydım. Sayılı lise veya üniversitelerde okumadıysanız hiçbir anlamı yok, vakit kaybı.

Ben okulda edebiyat görmek istemiyorum. Neden bunu görüyorum ben sayısalcıyım? Bence liseden sonra sayısalcı kişi sadece sayısal derslerini görmeli.

Sınav son sene de kazanılır, eğer 12. sınıf veya 8. sınıf değilseniz gidin zamanınızı yararlı şeyler için harcayın. Senelerce aralıksız ders çalışmakla son sene ders çalışmak emin olun neredeyse aynı şey.

Sınav son sene de kazanılır, eğer 12. sınıf veya 8. sınıf değilseniz gidin zamanınızı yararlı şeyler için harcayın. Senelerce aralıksız ders çalışmakla son sene ders çalışmak emin olun neredeyse aynı şey.
4 sene boyunca sıkmadan çalışıp 12 de rahat etmeye ne dersin?

4 sene boyunca sıkmadan çalışıp 12 de rahat etmeye ne dersin?
Lisenin son senesine geldiğinde 9. ve 10. sınıfta gördüğün çoğu şeyi unutup tekrardan çalışacaksın. Ayrıca iyi bir üniversite hedefliyorsan 12'de rahat etmek diye bir şey yok, oturup belki de günde 8-9 saat çalışacaksın. Ben kimseye 4 sene çalışmasın demiyorum, karar sizin ama 1 senede halledeceğiniz şeyi 4 seneye yayıp değerli zamanınıza yazık etmeyin.

Okul tamamen gereksiz bir kurum bu çağda. Bilgiyi edinmek isteyen en iyisini ediniyor zaten. İlkokul zorunlu olmalı gerisi kişi tercihinde. Keşke lise yıllarımda dil, üniversite de programlama ya da istediğim başka bir işe yönelik staj tarzı bir programda çalışsaydım. Sayılı lise veya üniversitelerde okumadıysanız hiçbir anlamı yok, vakit kaybı.
Bu bos konu da bir dolu yorum bu var.

Arkadas biri der Yazilim cok kolay, Biri der sirketler okula bakiyor.

Batuhan arkadasimizin dedigi gibi Ilkokuldan sonrasi tamamen bos.

Bir sirket diplomasi/mezunlugu yok diye Senior Developer duzeyinde bir kisiyi kacirmaz, Kacirirsa ciddi sikintilari var demektir.

Bilgisayar Muhendisligi mezunu olan adama Byte bahsediyorsun adam diyor Byte nedir? diye. Bu kisi mi Bilgisayar Muhendisi simdi?

Ilkokuldan sonrasi asiri gereksiz, fazla kasmayin.

Çünkü, sistem. Ben bilgisayar Mühendisliği/Yazılım Mühendisliği okumak istiyorum ancak bana "738.73 (87:6)=?" Kaçtır diye soruluyor. Ancak ben neden illa bunları yapmak zorundayım? Ne alakasi var bu sorularla? Zaten okusamda yüksek lisans yapsamda ya düşük maaş yada işsiz olacağım. Okusamda, okumasamda bişey olmayacağını düşünüyorum. O yüzden kendi işimi kurmayı planlıyorum.

Ortaokul 3. Sınıfım. (7. sınıf.)

Çünkü, sistem. Ben bilgisayar Mühendisliği/Yazılım Mühendisliği okumak istiyorum ancak bana "738.73 (87:6)=?" Kaçtır diye soruluyor. Ancak ben neden illa bunları yapmak zorundayım? Ne alakasi var bu sorularla? Zaten okusamda yüksek lisans yapsamda ya düşük maaş yada işsiz olacağım. Okusamda, okumasamda bişey olmayacağını düşünüyorum. O yüzden kendi işimi kurmayı planlıyorum.

Ortaokul 3. Sınıfım. (7. sınıf.)
O dediğiniz artık sorulmuyor diye düşünüyorum. LGS'de düşünmeye dayalı sorular var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı