Neden herkes tecrübeli ya da bayan eleman arıyor?

Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum. Ben de işe girmek istiyorum, herkes askerliğini yapmış, tecrübeli eleman arıyor.

Askerliğini yapmamış kişi askere gitmek içini işten çıkınca tazminat ödeniyor. Bunu ödemek istemiyor şirketler.
Büyük şirketleri kenara koyuyorum; ufak şirketler haklılar. Bir ton vergi veriyorlar, sigorta ve prim veriyorlar. Bir de gelip tazminat mı ödesin?

Askerliğini yapmamış kişi askere gitmek içini işten çıkınca tazminat ödeniyor. Bunu ödemek istemiyor şirketler.
Büyük şirketleri kenara koyuyorum; ufak şirketler haklılar. Bir ton vergi veriyorlar, sigorta ve prim veriyorlar. Bir de gelip tazminat mı ödesin?
Birkaç ay çalışıp, üniversiteye gireceğim zaman bırakacağımı söylüyorum o zaman da işe alan olmuyor. 2 aydır iş arıyorum, daha bulamadım.

Bu sene lise son sınıfa geçtim, kendimi bildim bileli ailemden para istemek beni rahatsız eder ve utandırır. Daha önce hiç iş deneyimim olmadı birkaç ay çalışmak için iş arıyorum fakat iş verenler ya tecrübeli ya da bayan eleman arıyorlar hep, daha önceki senelerde de yazları ufak iş arayışlarım olmuştu yine aynıydı durum. Herkes tecrübeli eleman arıyorsa benim gibi insanlar tecrübeyi nereden edinecek?
Abaza bir toplumda olduğumuz için. İşkur'dan masabaşı iş bakıyorum muhasebe falan. Hep bayan eleman. Niyetleri belli zaten iş falan değil. Artık iş aramak da rahatsız ediyor beni. Tepem atıyor.

Hocam, kiralık ev bakıyorum adam, ilana bayana kiralık demiş. Sen iş diyorsun.
Ülkece zor dönemlerden geçiyoruz.

eczanede-calisacak-1516-yaslarinda-uni-mezunu-biri-mi-resimli-48431946915.jpg

Buyurun efenim geçenlerde bir video kapağında görmüştüm bu konuyu görünce direk bu aklıma geldi :)

@DateALivee Bir kaç yıl önce bu duruma benzer bir haber duymuştum ev kiralamak isteyen vatandaş senin dediğine benzer bir durumla karşılaşmış ve ev sahibini mahkemeye vermiş daha sonra mahkeme vatandaşı haklı bulmuştu olan ev sahibine oldu :)
Birkaç ay çalışıp, üniversiteye gireceğim zaman bırakacağımı söylüyorum o zaman da işe alan olmuyor. 2 aydır iş arıyorum, daha bulamadım.
Adama yalan söylemiyorsun mağdurda etmek istemiyorsun üniversiteye gireceğin zaman bırakacağını söylemişsin ve doğru olanı yapmışsın fakat dürüstlük artık bir işe yaramıyor bende hep böyle idim fakat hiç bir zaman dürüst olmanın ekmeğini yiyemedim o yüzden 2. yola başvuruyorum :) :)

Geri
Yukarı