Neden homofobi?

Eşcinsellik islamda yasaktır, Lût kavmi eşcinsellik olduğundan helak olmamıştır eşcinsellik sadece bir tane sebeptir.

Detaylı bilgi.
Ayet yorumundan ibaret her şey. Allah'ın yaratmış olduğu her canlının bir değeri olduğunu düşünüyorum. Bu insanları da Allah yaratmıştır sonuç olarak.

"İslam'da yasaktır" demek aslında eşcinselliğin doğuştan olmadığı ön kabulüne varıyor. Bu da bilimsel değil.

Ama dediğim gibi herhangi bir ayetle net çizgisi çekilmiş bir mesele değil.

Ayet yorumundan ibaret her şey. Allah'ın yaratmış olduğu her canlının bir değeri olduğunu düşünüyorum. Bu insanları da Allah yaratmıştır sonuç olarak.

"İslam'da yasaktır" demek aslında eşcinselliğin doğuştan olmadığı ön kabulüne varıyor. Bu da bilimsel değil.

Ama dediğim gibi herhangi bir ayetle net çizgisi çekilmiş bir mesele değil.

Bu konuya bakmışım ancak eşcinsellik hakkında bilim camiasında net bir konu yok gördüğüm kadarıyla, ancak bunu ileride öğreniriz.

Ancak İslam her zaman ki bellidir;

1- Doğuştan olan insan için problem yoktur, Allah öyle yaratmıştır,

2- Sonradan olan insan lanetlenmiştir.

2- Sonradan olan insan lanetlenmiştir.
Mesela attığınız kaynak Kur'an olmadığı sürece nasıl güvenebilirim? Ben bizzat baktım kitaba. Net bir çizgi çekilmemiş. Ne olduğu belli değil. Sadece ayıplanmış. Bu da Islam'daki aile yapısının önemine vurgu olabilir mesela. Sonuç olarak doğurgan bir aile oluşmamış oluyor.

Mesela attığınız kaynak Kur'an olmadığı sürece nasıl güvenebilirim? Ben bizzat baktım kitaba. Net bir çizgi çekilmemiş. Ne olduğu belli değil. Sadece ayıplanmış. Bu da Islam'daki aile yapısının önemine vurgu olabilir mesela. Sonuç olarak doğurgan bir aile oluşmamış oluyor.

İslam aile ve erkek-kadın yapısına aşırı önem verir. Dediğim gibi hadislere iman etmem ancak diyanetin yazdığı güzel yazılardandır.

Çoğu ayette "sizi ancak dişi ve erkek olarak yarattık", "erkek-kadın bir kıyafet gibidir" gibi benzetmeler var. Bkz: 49/13, 9/71

Kuran eşcinselliğe imkan verseydi bunun gibi cümleler kurmazdı. Lût kavmine ağır bir eleştiri vardır;

وَلُوطًا إِذْ قَالَ لِقَوْمِهِ إِنَّكُمْ لَتَأْتُونَ الْفَاحِشَةَ مَا سَبَقَكُم بِهَا مِنْ أَحَدٍ مِّنَ الْعَالَمِينَ

Hani Lut halkına: "Siz, bu alemde sizden önce yaşamış olanların hiçbirinin yapmadığı bir fahişeliğe yöneliyorsunuz." demişti.(29/28)

Bu arada burada ki çeviri yanlıştır, ancak konumuz bu değil, Türkçesi hatalı olduğu için arapçasını da yazdım.

@403329 Evet dediğim gibi sapkınlık, hayasızlık falan deniyor en fazla. Mesela Ankebut 31'de şöyle diyor Diyanet mealine göre:

Biz şu memleketin halkını yok edeceğiz; çünkü oranın halkı zulme sapmışlardır.

Eşcinsellikte ne gibi bir zulüm söz konusu? Acaba Lut kavminin, başkaca eylemler yüzünden mi helak edildiği söyleniyor?

Çoğu ayette "sizi ancak dişi ve erkek olarak yarattık", "erkek-kadın bir kıyafet gibidir" gibi benzetmeler var. Bkz: 49/13, 9/71
Kuran eşcinselliğe imkan verseydi bunun gibi cümleler kurmazdı. Lût kavmine ağır bir eleştiri vardır;
İslam, yapısı gereği ön ayak olamaz zaten ama yasaklanmadığı da bir gerçektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı