Neden Korsana Destek Yok?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
1000 kere söyledim ancak anlamıyorlar oyun oynamak ihtiyaç değil lükstür.

Bilgisayarımda aldığımda verilen orijinal Windows 10 Pro kullanıyorum.

Filimleri de Netflix den izliyorum.
1000TL vermişseniz Windows 10'a pek sıkıntı yok gibi sizin için. Oyun oynamak bizim için lüks boş boş edebiyat yapmaya gerek yok, bizi kıskanıyor dediğimiz elin gavuru öğrenci harçlıklarıyla bizim yırtınarak aldığımız makineleri alıyor ise bizde problem var.

Olayı dine çekme kırarım. Kimliğinde müslüman yazıyor diye bu cümleyi yazma hakkın yok. Bana 5 vakit namaz kıldığını, küfür etmediğini, kıskanmadığını, hiç sinirlenmediğini, dedikodu yapmadığını, oruç tutup hacca gidip gitmediğini ispatlarsan özür dilerim.

Bu kul hakkı değildir de nedir? Adamlar yıllarca uğraşıyor oyun için siz para vermeyip crack oynuyorsunuz o zaman biz salağız her halde bir siz akıllısınız da para vermiyorsunuz.

Kul hakkı ile alakası yok Türkiye şartlarında verilmez arkadaşım ki ayda 10 bin lira gelirin yoksa tabi. Veren versin tabi ama 15 sene önceki oyun 50TL 10 sene önceki oyun 100TL 13 sene önceki oyun 150TL yeni çıkan oyun 200-400TL 2-3 yıl öncesinde bu fiyatlara neler alınıyordu.
Araba fiyatları çok yüksek. Önceden daha ucuzdu. O zaman araba çalayım 😊.
Ben ölüyorum kardeşim.
O zaman geçmiş olsun. Sorun yaşarsan başka forumlardan destek alırsın.

Korsan müzik, film veya oyun niye destek bulsun? Emek hırsızlığına katkı için mi?
Yıllarca biriktirdiniz ve sonunda bir araba aldınız. Hırsızın biri gelip arabanızı çaldı. Gidip o hırsıza destek mi olalım yani? Aynı mantıkla bu hırsızın parası yok.
Bu insanlar hırsız olmak yerine bir işe girip çalışsa parasını da kazanır, sabır gösterip para biriktirse istediğini de zamanla alır.

Hırsıza destek verilmesini nasıl beklersiniz?
Oyunlara para vermeye gelince para yok, bilgisayarı almaya gelince para çok. Bu da komik bir tezat. Bilgisayarı hayır kurumu bağışlamadıysa tabii.

1000TL vermişseniz Windows 10'a pek sıkıntı yok gibi sizin için. Oyun oynamak bizim için lüks boş boş edebiyat yapmaya gerek yok, bizi kıskanıyor dediğimiz elin gavuru öğrenci harçlıklarıyla bizim yırtınarak aldığımız makineleri alıyor ise bizde problem var.
Sende haklısın.

Bu kul hakkı değildir de nedir? Adamlar yıllarca uğraşıyor oyun için siz para vermeyip crack oynuyorsunuz o zaman biz salağız her halde bir siz akıllısınız da para vermiyorsunuz.
Adam size gereken cevabı vermiş zaten, Windows 10'un bile OEM kullansanız o da kul hakkına giriyor.

Anlamak istediğini anlayıp yazı yazıyorsun buraya. Çalıştığın iş yerinde bile hak yeniyor daha iyi durumda olmak için. Av avlanıyor millet birbirini parçalıyor, rekabet oluyor. O zaman hepsi kul hakkı. Futbolda kaybetti takım, emekler gitti, kul hakkı kardeşim di mi? o zaman NBA la liga falan yasaklansın kul hakkı. Kul hakkı dediğim kısım para veriyorlar oyunculara ama şampiyon olamıyorlar. Milyar dolarlar içinde yüzerken millet sen netflix izleyip kahve yerine kahve dünyası veya starbucks içince kendini bir şey zannet. Ben akıllıyım kardeşim, para vermiyorum. Ha baktım online, veriyorum parayı. Ha baktım bundle yapmışlar sağlam fiyat, veriyorum parayı. 10-20-50-100 bile sorun değil. Fakat bana burda gelipte şu şekilde duyar kasamazsın.

Araba fiyatları çok yüksek. Önceden daha ucuzdu. O zaman araba çalayım 😊.

O zaman geçmiş olsun. Sorun yaşarsan başka forumlardan destek alırsın.

İhtiyacım yok zaten. Araba çalmakla bir tuttuğuna inanamıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı