Neden Korsana Destek Yok?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Korsan kullanmam ama. Emek hırsızlığı ise bu ülkede de çok emek hırsızlığı oluyor ve buna kimse sesini çıkarmıyor. Korsan kullanınca adamın deposundan oyun eksilmiyor. Oyun sahibi korsan oyun oynanınca zarara da girmiyor. Diğer ülkelerde oyun 20-ile 90 birim arasında iken bizde boş kutu bile 78 birim ise kullananlara hiç bir zaman karşı olmam. Ne zaman biz de 20-90 birime alabileceğimiz döneme geliriz işte o zaman karşı çıkarım.

Amacım korsanı, crackı savunmak değil ama piyasada olmayan spider-man oyunlarını bile korsan indirmek zorunda olabiliyorsun fiyattan değil dijital platformlarda ve DVD için olmadığından.
Oyun oynamak lüks bir şey değil bu algıdan kurtulmak gerekiyor.

Vatan Bilgisayar'dan aldım orası sizce korsan satar mı?

Vatan Bilgisayar size bilmem kaç liraya Windows 10 kitlemediyse emin olun OEM Key'dir.
İyi forumlar, dediğim gibi ihtiyaç da değil lükste değil.

Anlamak istediğini anlayıp yazı yazıyorsun buraya. Çalıştığın iş yerinde bile hak yeniyor daha iyi durumda olmak için. Av avlanıyor millet birbirini parçalıyor, rekabet oluyor. O zaman hepsi kul hakkı. Futbolda kaybetti takım, emekler gitti, kul hakkı kardeşim di mi? o zaman NBA la liga falan yasaklansın kul hakkı. Kul hakkı dediğim kısım para veriyorlar oyunculara ama şampiyon olamıyorlar. Milyar dolarlar içinde yüzerken millet sen netflix izleyip kahve yerine kahve dünyası veya starbucks içince kendini bir şey zannet. Ben akıllıyım kardeşim, para vermiyorum. Ha baktım online, veriyorum parayı. Ha baktım bundle yapmışlar sağlam fiyat, veriyorum parayı. 10-20-50-100 bile sorun değil. Fakat bana burda gelipte şu şekilde duyar kasamazsın.
Eğer isteseydi bedava yayınlardı. Yapımcı istediği fiyattan satar. Önemli olan kârdır. Sırf kâr etmek istemeyip 1000 TL’ye de satar. O zaman almazsın. Oynamak istiyorsan verirsin 1000 TL’yi, oynarsın. Emek hırsızlığını meşrulaştırmak için oradan oraya büküyorsun olayı. Bu ülkede taciz ve tecavüz vakaları çok arttı. Ben de deli gibi kavruluyorum içeride, seks yapmak istiyorum. O zaman yoldan bir kızı takip edip tecavüz edeyim. Nasıl olsa dünyada çok fazla suç var, benimki nedir ki? Senin dediğin aynen bu işte.

Minareyi çalan kılıfını uydurur misali korsan oyuncular da 1001 türlü bahane arkasına sığınıyor. Paran yoksa en günceli oynamak zorunda değilsin. Uplay, Origin, Steam, GOG, Humble Bundle, Epic Games bunlar onlarca bedava oyun dağıttı, kaç tanesini hesabına ekledin ve oynadın? Kendi yalanınıza inanır olmuşsunuz, "oyunlar çok pahalı" sözünün arkasına sığınıp oyun çalmayı kendilerinde hak görüyorlar.

Eğer isteseydi bedava yayınlardı. Yapımcı istediği fiyattan satar. Önemli olan kârdır. Sırf kâr etmek istemeyip 1000 TL’ye de satar. O zaman almazsın. Oynamak istiyorsan verirsin 1000 TL’yi, oynarsın. Emek hırsızlığını meşrulaştırmak için oradan oraya büküyorsun olayı. Bu ülkede taciz ve tecavüz vakaları çok arttı. Ben de deli gibi kavruluyorum içeride, seks yapmak istiyorum. O zaman yoldan bir kızı takip edip tecavüz edeyim. Nasıl olsa dünyada çok fazla suç var, benimki nedir ki? Senin dediğin aynen bu işte.
Yok artık, gerçekten yok artık. Oyun dünyasında fiyatlar bellidir zaten bunu biliyorsun ama yapımcı 1000TL ye satar diyorsun. 1000TL bilgisayar alıyor- pardon, alamıyorsun. Tecavüz eden adamla ben aynı hücrede yatıyım o zaman. Korsan tecazüzden daha kötü bir suç di mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı