Neden Korsana Destek Yok?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ülkemizin durumu maalesef bunu ahlaken ve kanunen doğru kılmıyor. Hangi durumda olursa olsun bu yanlış bir şey. Oyunu geliştirmek için mesailerle boğuşan ekibin hakkını yemek ve üstüne bunu savunmak acınası. Ha, korsan kullanırsınız ama bunun yanlış bir şey olduğunu ve en kısa sürede telafi edeceğinizi söyleseniz ve korsana desteğinizin olmadığını belirterek bunun gibi saçma konuları açmasanız tepki almazsınız. Ancak korsanı saçma bir şekilde savunan konuları açtıkça böyle bir tepki almaya devam edeceksiniz.

Technopat ne olursa olsun asla korsana destek vermez.

Öncelikle merak ediyorum çoğu insan -yani sizler- bundan 10-20 sene önce bir fili satın mı alıyordunuz? Yoksa korsan olarak daha ucuza mı alıyordunuz? Eminim ki çoğu kişinin cevabı korsan olacaktır. Peki ülkemizin durumu malum, ben neden gideyim de bir oyuna 300 lira vereyim? Nedeni geçtim nasıl yaparım? Korsana destek vermemenizi anlıyorum. Ama bu eskiden mantıklıydı. Şimdi bence hiçbir mantığı kalmadı. Peki Epic Games'den alınan oyunlara da destek verme. Ben korsan oynamaklar Epic arasında bir fark göremiyorum? O da hakkını yiyor çoğu kullanıcının. Ben oyunu aynı fiyata Steam üzerinden daha iyi bir hizmetle satın alabilirim. Ama bu Epic "tekellik" yaparak sadece kendine bağımlı ediyor. Madem korsana destek vermiyorsunuz, para verin madem biz de orijinal alalım. Veremiyorsan da korsana destek ver. Biz de keyfimizden cimrilik edelim, oyunun yapımcısını mağdur edelim amacıyla yapmıyoruz bu işi. Zaten o 40 liralık oyuna 200 lira fiyat biçen tek oyundan milyonlar kazanan bir şirket asla 3-5 fakirin korsan oynamasıyla mağdur olmaz merak etmeyin. Küçük çaplı gelişmek isteyen oyunları zaten para biriktirip alıyorum. Korsan sadece büyük şirketlerde doğrudur gibi geliyor.

Alacak durumun yoksa gayet de korsan kullanılır.

Hem virüs gelse CCleaner beni korur.
CCleaner antivirüs değil ki. Nasıl seni koruyacak? Epic Games ücretsiz oyunlarda yapımcılarıyla anlaşıp parayı ödüyor. Bu parayıda Fortnite ve UE4'den çıkarıyor. Amaç Steam'dan kullanıcı çekmek. Korsan için forumda destek yok. Bu kadar basit. 10₺'lik oyunu korsan almazsın. Eğer durumun yoksa AAA oyunları korsan oyna, ama burada destek arama. Ama eğer paran varsa kıyacaksın gidip o oyunu alıp yapımcı ekibin emeğini verip geçimini sağlayacaksın.

Benim bilgisayarım korsan oyunla dolu ama asla saglamindir gibi saçma sapan yerlerden indirmem orijinal kaynakları dururken. Korsana destek ayrı, korsan virüstür demek ayrı.

Örneğin yaşlı insanların bilgisayarlarının virüsle dolu olması korsan kovalamaktan değil, interneti kullanmayı bilmemelerinden kaynaklıdır.

Bilemiyorum korsan kullanırken nereden indirsem virüs girdi.

Öncelikle merak ediyorum çoğu insan -yani sizler- bundan 10-20 sene önce bir fili satın mı alıyordunuz? Yoksa korsan olarak daha ucuza mı alıyordunuz? Eminim ki çoğu kişinin cevabı korsan olacaktır. Peki ülkemizin durumu malum, ben neden gideyim de bir oyuna 300 lira vereyim? Nedeni geçtim nasıl yaparım? Korsana destek vermemenizi anlıyorum. Ama bu eskiden mantıklıydı. Şimdi bence hiçbir mantığı kalmadı. Peki Epic Games'den alınan oyunlara da destek verme. Ben korsan oynamaklar Epic arasında bir fark göremiyorum? O da hakkını yiyor çoğu kullanıcının. Ben oyunu aynı fiyata Steam üzerinden daha iyi bir hizmetle satın alabilirim. Ama bu Epic "tekellik" yaparak sadece kendine bağımlı ediyor. Madem korsana destek vermiyorsunuz, para verin madem biz de orijinal alalım. Veremiyorsan da korsana destek ver. Biz de keyfimizden cimrilik edelim, oyunun yapımcısını mağdur edelim amacıyla yapmıyoruz bu işi. Zaten o 40 liralık oyuna 200 lira fiyat biçen tek oyundan milyonlar kazanan bir şirket asla 3-5 fakirin korsan oynamasıyla mağdur olmaz merak etmeyin. Küçük çaplı gelişmek isteyen oyunları zaten para biriktirip alıyorum. Korsan sadece büyük şirketlerde doğrudur gibi geliyor.

Bakkala koymaz diye sakız çalıyor musun? Eğer öyle ise bir şey demem.
Abi şaka mısınız pahalı dediğiniz oyunlar bile ne indirimlere giriyor. İki gün çalışın alın abi, ben yazın çalışıp bir de indirimler bekleyip 300 tl haftalığıma 15 tane oyun aldım. Sigaraya giden paraya üzülen yok. Madem öyle gidin kraker yakıp çekin .d

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı