Korsana neden destek yok?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Ya anladık korsan oyuna destek yok ama orijinalini yükleyeceğim diyorum ve bir de neden orijinalinde hata çıksın ki? Ve öyle herkesin satın alma lüksü yok bunu bilin lütfen. Ooooo hemen "[korsan]" yazılmış ya size orijinali var diyorum isterseniz SS atayım.

Çok geç oldu çünkü müko bekleme sayacı çok kısa olduğu için ya zaten SDN'den soğuttular beni. O moderatör yüzünden dedim belki Technopat belki iyidir dedim. Sahiden iyi çıktı. Bari siz beni buradan soğutmayın lütfen.

Ya anladık korsan oyuna destek yok ama orijinalini yükleyeceğim diyorum ve bir de neden orijinalinde hata çıksın ki? Ve öyle herkesin satın alma lüksü yok bunu bilin lütfen. Ooooo hemen "[korsan]" yazılmış ya size orijinali var diyorum isterseniz SS atayım.

Çok geç oldu çünkü müko bekleme sayacı çok kısa olduğu için ya zaten SDN'den soğuttular beni. O moderatör yüzünden dedim belki Technopat belki iyidir dedim. Sahiden iyi çıktı. Bari siz beni buradan soğutmayın lütfen.
Burada korsana destek verilmiyor :D.

Ve öyle herkesin satın alma lüksü yok bunu bilin lütfen.
Herkesin Mercedes alacak lüksü de yok, çalmak yerine almıyorlar işte. Hepsi 4 tekerlek ama 4 tekerleğin zevki de çok değişiyor, değil mi? :)

Paranız yoksa, öğrenciyseniz, düşük maaşa çalışıp temel ihtiyaçlarınızı bile zar zor karşılaşıyorsanız korsan oynayın, oynamayın diyen yok ama buna kılıf uydurup kendinizi haklı çıkarmanın peşinde koşmanızın manası da yok.

Okulda müdürün karşısında sigara içemezsin, burada da korsan indirdiğin oyun hakkında teknik destek alamazsın. Kurallar basit, sizin gibileri anlamak ise güç.

Yine bir SDN Forumdan gelen insanın isyanı.

Herkesin satın alma lüksü yok. Evet. Ancak sizde o zaman gidip 300-400TL'lik oyunları oynamayacaksınız.

Korsan emek hırsızlığıdır ve büyük bir günahtır. Gavurmuş değilmiş fark etmez.

Üstelik korsan oyunlar virüs yuvasıdır. Mining virüsünden tut crypto virüslere kadar.

Korsan oyunda çoklu oyunculu oynamazsınız. Oyunda güncellemeler olmaz. Kasar, sıkıntı çıkarır.

Siz Ferrari alamıyorsunuz diye çalışıyor musunuz? Hayır. Paran az ise gidersin Sandero alırsın Symbol alırsın her neyse.

Korsan aynı zamanda suçtur. Bütün dünyada. Aynı zamanda bütün dinlerde yanlış bir davranış kabul edilmiştir.

Burada kurallar var. Ve burayı düzenli kılıyor. Beğenmeyen varsa sağ üstte Çıkış butonu var.

Üslubunuza dikkat edin.

Şahsen bazı durumlarda etiğe aykırı bulmuyorum ama yönetim öyle istiyor, yapacak bir şey yok :D
sign0106.gif

Burada korsana destek verilmemesinin sebebi sadece hata çıkması değil. Verilen emeğe değer verilmemesi. Herkes korsan oyun oynasa kimse piyasaya oyun sürmez. Oyunu yapan stüdyonun çaycısının bile hakkı var. Oyunlara parasını vermediğimiz için Türkçe dil desteği de olmuyor. Yama arıyoruz. Gönüllü çeviri ekiplerine muhtaç kalıyoruz.

Çok geç oldu çünkü müko bekleme sayacı çok kısa olduğu için ya zaten Sdn'den soğuttular beni. O moderatör yüzünden dedim belki Technopat belki iyidir dedim. Sahiden iyi çıktı. Bari siz beni buradan soğutmayın lütfen.

Korsana destek olmamasının sebebi yayıncıyı korumaktır şöyle düşünün yıllarca bir oyun için çalışıyorsunuz çabalıyorsunuz ve oyun korsan olarak dağıtılınca aldığınız para düşer düşer ve düşer en sonunda paranız kalmaz ve yıllarınızı verdiğiniz projenin sadece 100 kişinin aldığını düşünsenize korsana hayır çünkü emeğe saygı duyuyorum korsana hayır çünkü oyunu yapana saygı duyuyorum.

Ben senin yaptığın bir ürünü bozup alsam kaçsam hoşnut kalır mıydın? Öfke patlaması yaşardın. Korsan da bunun gibi. Korsanın ne kadar kötü bir şey olduğunun bilincine vardığımda ne kadar korsan kullandıysam onu satın almayı çalıştım, çoğunu da aldım azı kaldı, param yetmeyince almadım izlemekle yetindim ve pahalı ürünlerde ücretsiz alternatiflere yöneldim. Para verdiğin üründe de iade hakkın var, bu yüzden o dediğini sebep görmemek lazım. Öğrencisindir, korsan kullanman çok normaldir. Fakat hala korsan kullanmanın bilincine varıp hala da korsan savunursak işimiz iş; daha çok yolumuz var demektir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı