Neden korsana destek yok?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence sadece istisnai durumlara değil bütün korsanlara karşı Admin'ler. ( satışı olmayanlar hariç).
Korsan bir durum gördüklerine direk olarak 'Korsana destek yok' damgası var sanki ellerine onu yapıştırıyorlar direkt olarak. Evet herkesin o oyunu alacak durumu yok belki. Herkes herkesin orijinal oyun oynamasını ister sonuçta oyum yapımında emek var. Ama durumu yok belki. Direkt olarak Korsana destek yok damgası yapıştırılmasa daha iyi olabilirdi.

Burası bir forum ve kuralları var.

Nasıl sen nokta koymadığın zaman ceza alırsan korsana teşvik edince dahil ceza alırsın.

Ben Moderatör veya yönetici bile değilim ama bu konuya sırf sizlere yardımcı olmak için cevap veriyorum.

Vermek zorunda mıyım?
Hayır, bir yönetici verebilir mi?
Evet, verebilir çünkü zaten görevi.

İmkan ve ülke şartlarına gelirsek evet paramız değersiz ve bir şey alamıyoruz orası doğru.
Ama ülkeni düzeltmek için çabalamak yerine zaten batıyoruz demek yanan ormana bırak yansın zaten sönmez demekle aynı mantık.
Korsana destek yoksa bu forumun kuralı yöneticiler itibar kazanmak için yaptığı bir gösteri değil.

Ve, konuya korsana destek yok deyip Torrent dünyasını ele geçiren arkadaşlar hiç yazmasın sizi biliyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam onları ben de anlamıyorum.
Günümüzde Türkiye'de, en basit hobi olan "kitap okuma" bile lüks artık.
En basitinden zaman çarkı serisini bile internetten okudum fiyatlardan dolayı (15 kitap 1800 TL nedir ula?)
Şu an indirim koklaya koklaya 50 TL'ye buldum 1. kitabı ve yamyam gibi 80 defa üst üste sepete ekleme tuşuna bastım.
Kitap okumak için bile 50 birim para veriyorsak artık diyecek sözüm yok.

En basit hobiden örnek verdim ama resim, dağcılık, bisiklet gibi hobilerin fiyatları gökyüzüne çıkmış vaziyette.
Bilgisayar oyunları zaten uçtu gitti utanmasalar Allah katına (hâşa)çıkacaklar

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden Technopat korsana destek vermiyor? Özel olarak destek olmamasını anlayabilirim. Sonuçta bu korsan soruların cevapları çok farklı olabilir. Fakat Technopat'ta korsana destekten ziyade, korsana karşılık var. Korsan oyun hakkında konu açılınca adminler ve "korsana destek vermiyoruz" cevapları orada. En azından şu cevabı "korsana destek vermiyoruz. Destek alabilmek için lütfen oyunu satın alın. Fakat forumumuzu kullanmaya devan edebilirsiniz" tarzı bir şey olsa daha hoş olur ve tabii ki insanların birbirine korsan için yardım etmesine izin verseniz... Sonuçta Türkiye'de yaşıyoruz herhangi bir oyun aletinin ve oyunların fiyatı malum. Korsan olması çok normal değil mi?

Hiç mi paran yok harcayamıyor musun o zaman git ücretsiz oyunları topla Epic ve Steam gibi mağazalardan. Epic zaten her zaman beleş oyun veriyor. Ekonomi kötü ama indirimlerle gayet uyguna oyunlar alınıyor. Bu korsan kullanmak için sebep değil. Asıl korsan kullanmak zenginliktir sonuçta bilgisayarınıza zarar verebilirsiniz. Korsan oyun oynamanın hırsızlıktan farkı yok. Oyun şirketleri milyonlarca para sayıyorlar oyuna. Sonra niye oyunlarda Türkçe dil desteği yok diyorsunuz sizin gibi korsan kullananlar yüzünden Türkçe dille oyun oynayamıyoruz.

Hiç mi paran yok harcayamıyor musun o zaman git ücretsiz oyunları topla Epic ve Steam gibi mağazalardan. Epic zaten her zaman beleş oyun veriyor. Ekonomi kötü ama indirimlerle gayet uyguna oyunlar alınıyor. Bu korsan kullanmak için sebep değil. Asıl korsan kullanmak zenginliktir sonuçta bilgisayarınıza zarar verebilirsiniz. Korsan oyun oynamanın hırsızlıktan farkı yok. Oyun şirketleri milyonlarca para sayıyorlar oyuna. Sonra niye oyunlarda Türkçe dil desteği yok diyorsunuz sizin gibi korsan kullananlar yüzünden Türkçe dille oyun oynayamıyoruz.

Steam ve Epic'in TR de faaliyet verdiğine şükür :D.
Ayrıca internet üzerinde cidden çok fazla şu kafada kullanıcı var =

A: Kanka yeni bir oyun indirime girmiş gördünmü 100 TL'ye düşmüş.

B: Ya reis bir git şu zamanda oyuna para mı vereceğim, Torrent ne güne duruyor? :D

A: Tamam kanka. Neyse onu boş verde bizim bir arkadaş soruyor sen pubgmdeki o çalınan hesaba ne kadar para yatırmıştın?

B: 7000 TL yatırdım, pişman değilim bidaha olsa bidaha yatırırım.

Dediğim gibi internette b kafasında aşırı fazla kullanıcı var ve bu sadece pubgm ile sınırlı değil.
LoL, Metin2, Zula, Wolfteam. Adamlar bu tür oyunlara para yağdırıyor oyun satın almaya gelince "ne gerek var" diyorlar.

Sonra niye oyunlarda Türkçe dil desteği yok diyorsunuz sizin gibi korsan kullananlar yüzünden Türkçe dille oyun oynayamıyoruz.

Hahahha cidden crack kullandığımız için mi Türkçe oyun yok zannediyorsun kıyamam. Neredeyse bütün cracklar Rusya'dan çıkıyor ama ne hikmetse her oyunda Rusça dil seçeneği var şu lafı ağzınızdan atın artık. Crackın Türkçe oyun ile alakası yoktur çatır çatırda crack kullanmaya devam :D yama falanda kurarım :D

Hahahha cidden crack kullandığımız için mi Türkçe oyun yok zannediyorsun kıyamam. Neredeyse bütün cracklar Rusya'dan çıkıyor ama ne hikmetse her oyunda Rusça dil seçeneği var şu lafı ağzınızdan atın artık. Crackın Türkçe oyun ile alakası yoktur çatır çatırda crack kullanmaya devam :D yama falanda kurarım :D
Aha bir zengin daha.

Geliştiricilerin haklarını hiçe sayan birisi daha...

3 gün sonra

1 bildirim:
Teknik destek sayfasında kadir 21 tarafından "crack oyun indirirken camlogger ve keylogger yedim" konusu açıldı.

😂🤣

En basitinden söyle düsünelim:

FM21 oyunu için teknik destek konusu açıldıgını varsayın, crack'inde sorun oldugunu saptadım ve başka yerden hatasız crack linki attım. Adamın PC'sine benim attıgım linkten virüs girerse ne olacak? Cracklerde virüs olmama ihtimali çok düsük.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı