Neden yaratıldık?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aylardır düşündüğüm bir konu. Onlarca araştırma yaptım fakat beni tatmin edebilecek hiçbir sonuca ulaşamadım. Sınırsız bir gücü olan tanrı neden bizi yaratmış olabilir? Ülkemizde genelimizin inandığı dinde Allah geçmişi, şimdiyi ve geleceği bilmesine rağmen neden bizleri sınava tabii tutuyor? Kaderimizin bizim seçimlerimiz olduğunu söylüyorlar fakat Allah geleceği ve hangi seçimi yapacağımızı biliyor çünkü o sınırsız güçte bir varlık. Bu soruları kendime sorunca çelişkiye düşüyorum. Allah bizim seçimlerimizi, hayatımızı ve kaderimizi bilmesine rağmen neden yaratıldık?

Bu sorular yersiz. Bu soruları sormana neden olan hikaye senin mantığına uyuyor mu? Sana tavsiyem Ailenin, çevrenin sana empoze ettiği doğruları bir kenara bırakıp kendin okuyup karar vermen. Hem tarihi süreci, hem dini kitapları. Kendi doğrunu bulacaksın. Başkalarının hikayesinde savrulmayı bırak

Kadınlar tek eş yapabilir aynı anda 3-4 eş erkeklere özel izindir.

Daha iyi ya.
Erkekler için dedim zaten. Bu durumda erkeklere özel bir hak tanınmış. Bir sürü zina gibi günahlara yol açacak bir kapı... Bu da eşitliği azaltır erkeğin haklarını yüceltir. Nerede eşitlik?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı