Neden yaratıldık?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bilmem, nedeni mi olması lazım? Nedenimiz sadece yaratılınca mı olur?
Her bir olayın nedeni vardır. Nedeni olmasa bile olmak zorundadır.
Galiba cevabımı bulamadım. Bana yardım etseniz? Neden yaratıldık? Neden her şeyi bilen bir varlık tarafından imtihan ediliyoruz. Amacım sadece cevap bulabilmek. Uğraştırdığım için özür dilerim
Herkese göre neden yaratıldığının sebebi farklıdır. Bunu senin bilmen gerekecek, bence hayatta sınırlarını aşmaktır.

"Neden Yaratıldık?" sorusunu sormak için önce "Yaratıldık mı?" sorusunu sormak gerekiyor ve tabii ondan sonra da "Tanrı diye bir varlık var mı?" sorusunu sormak gerekiyor.

Bu konular hakkında konuşmaya gelirsek cidden sayfalarca yazı yazarız ama hiçbir cevap sizi tam anlamıyla tatmin etmez.
Müslüman'a göre yaratılışın sebebi imtihandır, Hristiyan'a göre yaratılışın sebebi farklı bir şeydir, Budist'e sorarsan sana farklı bir şey söyler ve bu böyle devam eder.

Tanrı'nın varlığı ya da yokluğu zaten kanıtlanamaz, sadece varlığına inanırsın.

İşte bu inançlar yüzünden Dünya'da binlerce, milyonlarca insan öldü.
İnsanlar dini bir araç olarak kullanarak milyonlarca insanın ölümüne sebep oldular.

Çelişki de zaten burada başlıyor; Neden bu kadar çok Tanrı var? Neden bu kadar çok din var? Neden Hristiyan Müslüman'a, Müslüman Hristiyan'a karşı bir kine sahip? Neden aynı Tanrı'ya inanan insanlar bu Tanrı'nın uğruna birbirlerini öldürüyorlar?

Bende düşünmeye başladım, araştırdım ve inanmayı bıraktım böyle peri masallarına.
Sende kendince sorgula, kendince cevaplamaya çalış bu soruları. Kafa patlattıktan sonra da cevaplayamıyorsan, ne yapacağın, neye inanacağın sana kalmış.

Galiba cevabımı bulamadım. Bana yardım etseniz? Neden yaratıldık? Neden her şeyi bilen bir varlık tarafından imtihan ediliyoruz. Amacım sadece cevap bulabilmek. Uğraştırdığım için özür dilerim
Gerçekten meraklıysanız bunu baştan sona okumanızı tavsiye ederim.

Mesela öğretmenin senin kaç not alacağını biliyor seni sınav yapmaz ise sen düşük alınca inkar edersin ve kabullenemessin değil mi ve sınav olmak istersin işte bur da hoca Allah sen öğrencisin.
Hoca bizi test etmeden iyi olup olmadığımızı nerden bilsin?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı