Neden yaratıldık?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aslında ilk insan yok tabii ki evrim teorisine göre. Bana göre ise insan sadece akıllı hayvandır.
Y kromozomu Adem ve mitokondriyel Havva dolayı evrim teorisinin bir kısmı doğru değildir.

Son düzenleyen: Moderatör:
İmtihan, yersen.

Aylardır düşündüğüm bir konu. Onlarca araştırma yaptım fakat beni tatmin edebilecek hiçbir sonuca ulaşamadım. Sınırsız bir gücü olan tanrı neden bizi yaratmış olabilir? Ülkemizde genelimizin inandığı dinde Allah geçmişi, şimdiyi ve geleceği bilmesine rağmen neden bizleri sınava tabii tutuyor? Kaderimizin bizim seçimlerimiz olduğunu söylüyorlar fakat Allah geleceği ve hangi seçimi yapacağımızı biliyor çünkü o sınırsız güçte bir varlık. Bu soruları kendime sorunca çelişkiye düşüyorum. Allah bizim seçimlerimizi, hayatımızı ve kaderimizi bilmesine rağmen neden yaratıldık?

Bence test ediliyoruz :D

Aylardır düşündüğüm bir konu. Onlarca araştırma yaptım fakat beni tatmin edebilecek hiçbir sonuca ulaşamadım. Sınırsız bir gücü olan tanrı neden bizi yaratmış olabilir? Ülkemizde genelimizin inandığı dinde Allah geçmişi, şimdiyi ve geleceği bilmesine rağmen neden bizleri sınava tabii tutuyor? Kaderimizin bizim seçimlerimiz olduğunu söylüyorlar fakat Allah geleceği ve hangi seçimi yapacağımızı biliyor çünkü o sınırsız güçte bir varlık. Bu soruları kendime sorunca çelişkiye düşüyorum. Allah bizim seçimlerimizi, hayatımızı ve kaderimizi bilmesine rağmen neden yaratıldık?

Başka bir ihtimal daha var insan evrimleşerek bu güne kadar geldi ve evrende yalnızız.

Galiba cevabımı bulamadım. Bana yardım etseniz? Neden yaratıldık? Neden her şeyi bilen bir varlık tarafından imtihan ediliyoruz. Amacım sadece cevap bulabilmek. Uğraştırdığım için özür dilerim
Koca bi' saçmalık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı