Nedir bu durumumuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Türkiye'nin %50'sinden fazlasının asgari ücretle çalışması bile bu ülkede çalışanında bir şeyler başaramayacağının bir göstergesi aslında. Ülkemiz her geçen gün batıyor ve eğitim sistemimize kimse doğru düzgün bir yenilik gelmiyor. İngilizce öğretmeni olmak isteyen bir insan matematik öğrenmek zorunda kalıyor şimdi çıkıp "matematik gerekli yiğen"falan derseniz hayır İngilizce öğretmenin hiçbir şeyde matematiğe ihtiyacı yok fakat bu adam matematiği iyi bilmek zorunda bu durumda biz nasıl çalışalım? Bize bu istek nereden gelsin? Gençliğin önü açık mı veya gençler için herhangi bir plan var mı diye sorduğumuzda cevap alamıyoruz değil mi? Eğer bu ülkede madem çalışan istediği yere geliyor neden bu kadar beyin göçü veriyoruz? Sonra diyorlar ki neden bunları dert ediyor.
İngilizceye herkes çalışsa herkes İngilizce öğretmeni olur. İşte bu konuda da belirleyici matematik oluyor. Yıllardır şu anlamsız mesajı her yerde görüyorum, yeter.
Elimize siyah kalem verip gökkuşağı yaratmamızı istiyorlar normal.
Eline kalem, silgi ve defter verip okula yolluyorlar.

Türkiye'nin %50'sinden fazlasının asgari ücretle çalışması bile bu ülkede çalışanında bir şeyler başaramayacağının bir göstergesi aslında. Ülkemiz her geçen gün batıyor ve eğitim sistemimize kimse doğru düzgün bir yenilik gelmiyor. İngilizce öğretmeni olmak isteyen bir insan matematik öğrenmek zorunda kalıyor şimdi çıkıp "matematik gerekli yiğen"falan derseniz hayır İngilizce öğretmenin hiçbir şeyde matematiğe ihtiyacı yok fakat bu adam matematiği iyi bilmek zorunda bu durumda biz nasıl çalışalım? Bize bu istek nereden gelsin? Gençliğin önü açık mı veya gençler için herhangi bir plan var mı diye sorduğumuzda cevap alamıyoruz değil mi? Eğer bu ülkede madem çalışan istediği yere geliyor neden bu kadar beyin göçü veriyoruz? Sonra diyorlar ki neden bunları dert ediyorsunuz.

Ağır oldu hocam. Umarım herkes muradına ermiştir bu konudaki :D

Elimize siyah kalem verip gökkuşağı yaratmamızı istiyorlar normal.

Hocam daha iyi anlatamazdınız.

İngilizceye herkes çalışsa herkes İngilizce öğretmeni olur. İşte bu konuda da belirleyici matematik oluyor. Yıllardır şu anlamsız mesajı her yerde görüyorum, yeter.

Herkes matematikte kendini belirlemek istese herkes matematikçi olur hocam bu sefer.

Son düzenleyen: Moderatör:

Arkadaşın yazdığını anlayamamışsın galiba. Ülkede İngilizce bilen ne kadar çok olursa olsun belirleyici ders matematik olamaz çünkü İngilizce öğretmeni oluyorsun. İngilizcesi diğerlerine göre daha üstün olanlar seçilir neden matematik katıyoruz?

Sizinle tartışıyordum ama bu mesajlarınızı okuduktan sonra görüyorum ki söyleyeceğim her şey faydasız. İyi forumlar!

Sizinle tartışıyordum ama bu mesajlarınızı okuduktan sonra görüyorum ki söyleyeceğim her şey faydasız. İyi forumlar!
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam iyi forumlar, siz ayrılabilirsiniz :D Gülme krizine girdim kedi pfpli arkadaş yüzünden. You made my day :D

Öncelikle herkes okuyacak diye bir şey yok mesela ben liseyi bitirip ticarete atılacağım bu bir PC benim de çok kötüydü geçen yıl çalıştım aldım şu an mutluyum ailevi sıkıntılar herkeste oluyor alışmak gerek hayatın önümüze çıkardığı engelleri aşalım bilgisayarın yoksa çalışıp alabilirsin okul konusunda dediğim gibi sevdiğin işi yap.

Öncelikle herkes okuyacak diye bir şey yok mesela ben liseyi bitirip ticarete atılacağım bu bir PC benim de çok kötüydü geçen yıl çalıştım aldım şu an mutluyum ailevi sıkıntılar herkeste oluyor alışmak gerek hayatın önümüze çıkardığı engelleri aşalım bilgisayarın yoksa çalışıp alabilirsin okul konusunda dediğim gibi sevdiğin işi yap.
Hocam dikkatli olun her an bir kedi üstünüze ülkeyi savunmak için atlayabilir :D

Ne alaka? Ben çevremde bir sürü İngilizceden anlamayan sadece kelime ezberleyen insan görüyorum. O zaman İngilizce seçici olsun.

Haklısınız bilgisayarınız hayırlı olsun iyi forumlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı