Nedir bu Technopat'in olayı?

Türkçe bizim en büyük miraslarımızdan biri bence verilen uyarıların hepsi doğru. İlerde bir yere gelmek isteyen veya gelen insanların rapor yazarken gidip soru edatlarını birleşik yazması engelleniyor. Kendi adıma konuşmam gerekirse bu uyarıları ve cezaları doğru buluyorum.

İnsanların iyiliği için kurallar biraz katı. Yazıların rahat okunabilmesi ve anlaşılabilmesi için Türkçenin düzgün şekilde kullanılması ve yazıların düzgün şekilde biçimlendirilmesi isteniyor, ki seviyorum bunu. Bunun dışında mesela bir konuyu çözdüğünüzde nasıl çözdüğünüzü belirtmek zorundasınız çünkü ileride bu sorunu yaşayanlar da kendi problemlerini kolaylıkla çözebilsinler diye. Bence gayet mantıklı kurallar.

Not: Bazıları yukarıda "Türkçenin" yazdığım için, özellikle de tam dilden bahsederken, şaşırabilir ancak doğru yazımı bu.
"Özel adlara getirilen yapım ekleri, çokluk eki ve bunlardan sonra gelen diğer ekler kesmeyle ayrılmaz: Türklük, Türkleşmek, Türkçü, Türkçülük, Türkçe, Müslümanlık, Hristiyanlık, Avrupalı, Avrupalılaşmak, Aydınlı, Konyalı, Bursalı, Ahmetler, Mehmetler, Yakup Kadriler, Türklerin, Türklüğün, Türkleşmekte, Türkçenin, Müslümanlıkta, Hollandalıdan, Hristiyanlıktan, Atatürkçülüğün vb. "

Kesme İşareti ( ’ ) – Türk Dil Kurumu

Forum'un kalitesini kimse sorgulamadı ama bir şey yazarken tedirgin oluyorum artık şu mu yanlış bu mu burada virgül mü var burada noktadan sonra boşluk mu bırakacağız. Bu kadar olmamalı şahsen edebiyat hocaları forumuna döndük.

Benim en saçma bulduğum kural mesajını alıntıladığın kişinin mesajında yazım yanlışı varsa sen de ceza yiyorsun. Bu sorun düzeltildi mi bilmiyorum, alıntı yaptığım zaman her zaman alıntı yaptığım kişinin mesajını kendim de düzenliyorum, Bu da insanı uğraştırıyor. Başkası yazım yanlışı yapmışsa bizim hatamız değil, mecbur kalıyoruz alıntı yapmaya. Yoğun mesaj atılan konularda alıntı yapmadığın zaman işler karışıyor, karşıdaki ne demiş, sen ona ne demişsin bunu başkası anlamıyor.

Etiket sistemi de site kurulduğundan beri düzgün çalışmıyor. Ölüme çare bulunur, bu sitenin XenForo arayüzündeki etiket sorununa çare bulunmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı