Netflix görüntü kalitesi düşük

Netflix en yüksek kalitesini sadece Microsoft store uygulaması ve Edge tarayıcısı destekliyor. Diğer İnternet tarayıcıları ne yazık ki yüksek kaliteyi desteklemiyorlar.
Edge tarayıcısı üzerinden izlemenizi tavsiye ederim. Çünkü Store uygulaması uzun süredir güncelleme almıyor. Aşırı hantal, ara sıra çökebiliyor ve İnternet sitesinde kullanabildiğiniz bazı özellikler yok.
Zaten Windows 10 ile yüklü geliyor. Görev çubuğunuzda Edge tarayıcısı bulunuyor. Oradan Netflix hesabınıza giriş yapmanızı öneririm. Ayrıca oynatma seçeneklerini de profilinize göre ayarlayın.

Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

Ayrıca IP adresinizin gözükmemesi için Speedtest masaüstü uygulamasını kullanmanızı öneririm.
Ayrıca Opera için önerdiğim ayar ve uzantı konusuna da göz atmanızı öneririm.
Ama tavsiyem Edge tarayıcısını kullanmanızdan yanadır.

Son düzenleme:
Herhalde her evde 4K monitör var. Seninki çok mantıklı cevap.

Öyle demek istemedi sanırım. Ben görüntü 360P gibi dedim. Diğer arkadaşta monitörünüz 360P yse 360Pden yüksek görüntü kalitesi alamazsınız gibi bir şey deyince arkadaşta öyle bir cevap verdi.
Dediğimi yapın sorun muhtemelen çözülecektir.
Netflix en yüksek kalitesini sadece Microsoft store uygulaması ve Edge tarayıcısı üzerinden sunuyor.
Edge tarayıcısı üzerinden izlemenizi tavsiye ederim. Çünkü Store uygulaması uzun süredir güncelleme almıyor. Aşırı hantal, ara sıra çökebiliyor ve İnternet sitesinde kullanabildiğiniz bazı özellikler yok.
İndiriyorum şimdi teşekkürler.
Netflix ayarlar kısmında profillerden birinin ayarlar kısmında "yürütme ayarları" kısımı var. Oradan istediğin gibi ayarlayabilirsin.Eki Görüntüle 760997

Evet buradan en yükseğe çektim. Biraz iyi oldu gibi ama YouTube'deki 4K videolar gibi değil kesinlikle.

Yeni konular

Geri
Yukarı