NetSpeed geçiş süreci

NetSpeed kullananlar internetten memnun musunuz?

• Evet

• Hayır

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

patito

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Samsun,Türkiye
Öncelikle merhabalar Technopat üyeleri. NetSpeed'e geçiş yaparken tereddütlerim vardı. Bu konuyu da geçmeyi düşünenlerin kafasındaki soruları bir nebze olsun cevaplayabilmek için açtım. Kahramanmaraş'ta oturuyorum. Evimde fiber altyapı var. 31 Ağustos Pazartesi saat 12.00 civarında başvuru formunu Denizli'ye kargoladım. 24 Mbps Download ve 3 Mbps upload olan fiber paketi kullanıyorum. Perşembe günü beni aradılar ve kargonun çarşamba günü ulaştığını, talebimin alındığını ve 10 iş günü içinde internetin bağlanacağını söylediler. Aradan 2 hafta geçti. 15 Eylül Salı günü 9 iş günü olduğunda aradım ve hâlâ Türk Telekom'dan haber beklediklerini söylediler. 1 gün sonra tekrar aradım. Biz sizi ararız dediler. Perşembe günü aramadılar ve tam mesai bitiminde ben onları aradım. Bana yine haber beklediklerini ve arayacaklarını söylediler. Tam umudumu yitirmiştim ki cumartesi günü aradılar ve Türk Telekom ekibinin yolda olduğunu söylediler. Kiralık TP-Link Archer C5V modem bıraktılar. Modemin bir sıkıntısını şimdilik görmedim. Hem 2.4 GHz hem de 5 GHz desteği var. Modem evin ortasında diyebileceğimiz bir yerde duruyor. Evin en uzak yerlerinde bile genelde 22 Mbps civarı hız alıyorum. Abonelik sürecinden her ne kadar memnun kalmasam da internet hızından ve ping değerlerinden memnunum. Bu tabii ki sizin bölgenizdeki Türk Telekom altyapısına göre değişir.
Hız testi(ethernet kablosuyla yaptım): Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test
Aklınıza takılan başka bir soru varsa sorabilirsiniz.
Not: Paket normalde aylık 79 TL eğer modemi de kiralarsanız 88 TL oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biz 15 Eylül'de başvuru yaptık. 17 Eylül'de Türk Telekom ekipleri kutuya bağlantı yaptı. 18 Eylül'de netspeed kuruluma gelecekti ama biz daha elektrikçi çağırıp hattı eve çekmemiştik. 19 Eylül'de elektrikçi hattı çekti ardından kurulum için netspeeden biri geldi. Evrakları da kargoyla göndermedik. Kuruluma gelen kişi getirdi evde imzaladık. Şuan çok iyi internet. 35 Mpbs'lik paketi kullanıyoruz. Modeme yakınken 32-38 uzakken de 25-32 arası bir değer alıyorum. Modemi de ben kendim aldım letgodan sıfırı 3 yıl garantili 400₺ civarı ikinci el 2.5 yıl garantilisini 200₺ ye aldım.

Kardeşim ben başka saglayıcıdan geçiş yapacağım 21.09.2020 de evraklarımı MNG kargoya verdim 22.09.2020 de evraklar teslim edildi . 23.09.2020 saat 17.20 de aradılar geçiş işlemini onaylıyor musunuz diye . 24.09.2020 saat 10.01 de Netspeed'ten mesaj geldi (
Merhaba, Hizmetlerimizi size de sunma fırsatını yakaladığımız için çok mutluyuz. Operatör değişikliği işlemlerinizi başlattık, eski operatörünüzün onayını bekliyoruz. Bu süre 48 saate kadar uzayabiliyor. Süreç tamamlanana kadar sizi SMS ile bilgilendirmeye devam edeceğiz. Sağlıklı günler dileriz.) 24 saat geçti bekliyorum uzayacakmı acaba nasıl olucak

Kardeşim ben başka saglayıcıdan geçiş yapacağım 21.09.2020 de evraklarımı MNG kargoya verdim 22.09.2020 de evraklar teslim edildi . 23.09.2020 saat 17.20 de aradılar geçiş işlemini onaylıyor musunuz diye . 24.09.2020 saat 10.01 de Netspeed'ten mesaj geldi (
Merhaba, Hizmetlerimizi size de sunma fırsatını yakaladığımız için çok mutluyuz. Operatör değişikliği işlemlerinizi başlattık, eski operatörünüzün onayını bekliyoruz. Bu süre 48 saate kadar uzayabiliyor. Süreç tamamlanana kadar sizi SMS ile bilgilendirmeye devam edeceğiz. Sağlıklı günler dileriz.) 24 saat geçti bekliyorum uzayacakmı acaba nasıl olucak
Her abone için süre değişken olabiliyor. Bir kişiye 5 günde bir başkasına ise 20 günde anca bağlanıyor. Eğer 48 saat dolunca da size bir cevap gelmezse arayın ve biraz sıkıştırın. Öyle yapmak çok işe yarıyor.

Her abone için süre değişken olabiliyor. Bir kişiye 5 günde bir başkasına ise 20 günde anca bağlanıyor. Eğer 48 saat dolunca da size bir cevap gelmezse arayın ve biraz sıkıştırın. Öyle yapmak çok işe yarıyor.

E-mail atmanın faydası oluyormu ? Attım ben

Yarın saat 10:00 da 48 saat dolacak. İçimde uzayacak gibi bi his var . İnternetim var allahtan o kurtarıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı