Netspeed Geçiş Süreci

dirsekdemir

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar Türk Telekom kullanıcıyım. Netspeed'e başvurdum. Merak ettiğim bir konu var. Netspeed'e geçiş süreci nasıl işliyor? İnternet bağlantısı ne zaman geliyor veya ne kadar süre internetsiz bekleniliyor? Cevaplarınızı bekliyorum. İyi forumlar.

Ben Türk Telekom da taahhüt'ün bitmesine bir hafta kala, NetSpeed'e evraklarımı yollamıştım bittiği gün geçirmişlerdi. İnternette kesinti bile olmadı diyebilirim, kullanıcı adı ve şifre verdiler ben de onları modem arayüzünden girdim. Daha sonra interneti kullanmaya başladım.

Ben Türk Telekom da taahhüt'ün bitmesine bir hafta kala, NetSpeed'e evraklarımı yollamıştım bittiği gün geçirmişlerdi. İnternette kesinti bile olmadı diyebilirim, kullanıcı adı ve şifre verdiler ben de onları modem arayüzünden girdim. Daha sonra interneti kullanmaya başladım.

Benim sözleşmemin bitmesine 4-5 gün kaldı. Bende onlara istek de bulundum. Sözleşme bitmeden geçmek istiyorum diye. Türk Telekomu arayıp sormuştum. İşte bugün sonlandırırsam ne kadar gelecek diye. 45-46 TL civarı demişlerdi. Her şey içinde. Ceza ve bu ay kullanım bedeli. Sözleşmemi bekleyemedim çünki intermetimin AKN'si dolmuştu. 48 saat içerisinde geçiş olacak dendi. Bakalım ne olacak. Bir de önceki firmanla şimdi firma arasında ping farkı oluştu mu ?

Toplam 4 gün sürdü benim. Kargo, evrakların ellerine ulaşması, telekom ekiplerinin gelip hattı etiketlemesi, elektrikçi çağırıp kabloları bağlatmam ve Netspeed'in modem kullanıcı adı ve şifremi göndermesi.

Hat etiketleme derken?

Telekom ekipleri geliyor binanızda ankastre kutusuna sizin kablonuzu etiketliyor. Üzerine firmanızı ve hizmet numaranızı yazıyor. Bundan sonra iş elektrikçiye kalıyor. Sonrasında Netspeed'in tarafınıza ilettiği modem kullanıcı adı ve şifre ile kurulumu yapıp internet hizmetine erişiyorsunuz.

Ben Netspeed ile konuştuğumda böyle bir şey duymadım ve söylemediler. Bana sadece geçiş yapılınca kullanıcı adı ve şifreyi modem arayüzüne girerek internete bağlanabilirsiniz dediler.

Ben Netspeed ile konuştuğumda böyle bir şey duymadım ve söylemediler. Bana sadece geçiş yapılınca kullanıcı adı ve şifreyi modem arayüzüne girerek internete bağlanabilirsiniz dediler.

Pardon ben sıfırdan başvuru süreci zannettim. Siz mevcut bir firmadan geçiyorsunuz sanırım.

Evet geçiş yapıyorum ben. Hattım evime tanımlı. Bi an korktum "noluyo" dedim. İnşallah bana anlatdıkları gibidir. Bir de oyun oynuyorsan ping durumun nasıl?

PUBG oyundan oyuna çok değişkenlik göstermekle birlikte genel olarak 40-45-50ms arası. Bir de Rainbow Six Siege oynuyorum o da 50-60 civarı. Bu iki oyun dışında sürekli oynadığım başka online oyun yok. 75 Mbps'lik pakete sahibim. Hızım genel olarak 68-72 Mbps arası ( Hat değerlerim biraz zayıf sayılır. ) Steam üzerinden indirme hızım genel olarak 8.5 Mb/s, 8.8Mb/s arası canavar gibi. :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı