Netspeed hızı çok kötü

Bu testi yaparken de modemdeki hat değerleri aynı mıydı hocam? Eğer aynıysa başka modemle denemenizi rica edeceğim.

Aynıydı hocam. Şu an elimde başka modem olmadığı için deneme şansım yok maalesef. Bir de altyapı sorgulaması yaptığımda 80 mbsp desteği var dediler şimdi de 50 mhps destekliyor diyorlar dalgalanma var diyorlar dalga geçer gibi iş yapıyorlar tek çare yine başka firmaya geçeceğim gibi duruyor. Ve 2-3 farklı firrmanın internet altyapı sorgulamsında 80 Mbps destek olduğu yazıyor.

Aynıydı hocam. Şu an elimde başka modem olmadığı için deneme şansım yok maalesef. Bir de altyapı sorgulaması yaptığımda 80 mbsp desteği var dediler şimdi de 50 mhps destekliyor diyorlar dalgalanma var diyorlar dalga geçer gibi iş yapıyorlar tek çare yine başka firmaya geçeceğim gibi duruyor.

Hocam modem hat değerlerinizle altyapı sorgulaması farklılık gösterebilir. Benim altyapım VDSL iken 56 Mbps gözüküyordu sorgulamada ama modeme 40Mbps geliyordu. Sorgulamadan fazla hız gelen arkadaşım da vardı, firmadan bağımsız bir konu bu. Ama hızınızdaki sorunun modem kaynaklı olma ihtimali yüksek

Hocam modem hat değerlerinizle altyapı sorgulaması farklılık gösterebilir. Benim altyapım VDSL iken 56 Mbps gözüküyordu sorgulamada ama modeme 40Mbps geliyordu. Sorgulamadan fazla hız gelen arkadaşım da vardı, firmadan bağımsız bir konu bu. Ama hızınızdaki sorunun modem kaynaklı olma ihtimali yüksek.

Peki tavsiye edebileceğiniz modem var mı hocam.

Hocam 1000₺'yi azıcık geçiyor ama şu model var:
Bu fazla derseniz de şu modeli önerebilirim:
Keenetic cihazda ethernet portları 100Mbit, bu bir dezavantaj ama Asus cihaz hakkında da hiçbir bilgi bulamadım garip bir şekilde. İlla gigabit portlu cihaz olsun derseniz Tenda V12 var ancak yazılımsal özellikleri çok az, ASUS ve Keenetic'e yaklaşamaz bile. Kendi DNS sunucularınızı bile kullanamıyorsunuz. QoS özelliği çalışmıyor. Şu anda bu cihazı kullanıyorum ama yazılımsal olarak çok eksik. Yine de link bırakıyorum:

Hocam 1000₺'yi azıcık geçiyor ama şu model var:
Bu fazla derseniz de şu modeli önerebilirim:
Keenetic cihazda ethernet portları 100Mbit, bu bir dezavantaj ama Asus cihaz hakkında da hiçbir bilgi bulamadım garip bir şekilde. İlla gigabit portlu cihaz olsun derseniz Tenda V12 var ancak yazılımsal özellikleri çok az, ASUS ve Keenetic'e yaklaşamaz bile. Kendi DNS sunucularınızı bile kullanamıyorsunuz. QoS özelliği çalışmıyor. Şu anda bu cihazı kullanıyorum ama yazılımsal olarak çok eksik. Yine de link bırakıyorum:
Hocam açık konuşayım modemler hakkında en ufak bir bilgim yok😅. Sadece kaç mbsp destekliyor. Ve vsdl mi fiber mi sadece bunları biliyorum. Sizce hangisi daha mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı