Netspeed'den TurkNet'e geçtim, geçmez olaydım

İnternet konusunda bir sorunum yoktu sırf fiyat politikasından dolayı Turknet'ten çıktım. Bulunduğum bölgeye ne zaman Gigafiber gelir o zaman geri dönerim.

Ben de geçicektim sağ olun geçmem yazdıklarınızdan sonra. Superonline önerir misiniz ?
5-6 senedir SO VDSL müşterisiyim hocam, genel olarak memnunum.
İç tesisatımda sorun yok, 25 Mbps paketi 5 cihaz ile Wi-Fi üzerinden kullanıyorum.

Upload kullanıldığında ping yükseliyor, birkaç kere de paketimin altında hız aldığım durumlar yaşandı.

Teknik destek ekibi ve müşteri hizmetleri iyi zaten, 5 senede 2-3 kere aramışımdır o da DSL ışığı yanmadığı içindi.

5-6 senedir so VDSL müşterisiyim hocam, genel olarak memnunum.
İç tesisatımda sorun yok, 25 Mbps paketi 5 cihaz ile Wi-Fi üzerinden kullanıyorum.

Upload kullanıldığında ping yükseliyor, birkaç kere de paketimin altında hız aldığım durumlar yaşandı.

Teknik destek ekibi ve müşteri hizmetleri iyi zaten, 5 senede 2-3 kere aramışımdır o da DSL ışığı yanmadığı içindi.

Fiberine geçilir mi 500Mbps 250 TL?

netspeed, milleni, turknet vs
hepsi aynı altyapıyı kullanmıyorlarmı?

bugun milleniyi aradım superonline nın fiber ttnetin vdsl i var dedi hangisini isterseniz bağlayalım dediler
fiber i 10 yıldır kullenıyorum cok ta mukemmel değil
vdsl i merak ediyorum

netspeed, milleni, turknet vs
hepsi aynı altyapıyı kullanmıyorlarmı?

bugun milleniyi aradım superonline nın fiber ttnetin vdsl i var dedi hangisini isterseniz bağlayalım dediler
fiber i 10 yıldır kullenıyorum cok ta mukemmel değil
vdsl i merak ediyorum
10 yıldır fiber kullandığına emin misin? VDSL'de bakır kablolar kullanılır ve evinizin santrale olan mesafesine göre hızınız değişkenlik gösterir, ayrıca hava durumuna ve çevre şartlarına göre hız düşmeleri ve kopmalar yaşanabilir. Fiber internette ise böyle bir durum asla söz konusu değildir. Nasıl fiberden memnun olmazsınız anlayamadım.

valla hocam 2009 yılından beri superonline tabanlı internet kullanmaktayım, 10 yılı da geçmiş.
daha once pirelli modem kullandım sonrasında huawei kullandım. tplinkin uyduruk bir modemini letgodan bulup mac adresi kopyalayıp nete bağlandım ve huaweiden daha da iyi olduğunu gördüm.
adres altyapısı sorguladığımda superonline fiber, ttnet ise hipernet 65 mpbs görünüyor.
hız testlerinde geneli 18, en fazla 30 mpbs hız gördüm. cam kablo evin içine kadar gelmiyor cat6 ile geliyor.
modem kaliteli olsa tamam bir çıt daha iyi olabilir ama vdsl2 ile çok fark olacağını düşünmüyorum
bakalım milleniden vdsl bağlatacağım denemiş olurum. buraya da yazarım. olmadı fibere tekrar geçerim nasılsa artık taahhüt avantajı pek kalmadı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı