Nükleer Enerji Mühendisliği

serdar0766

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Konyaaltı/Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Hacettepe Üniversitesinde nükleer enerji mühendisliği okumayı düşünüyorum ancak bu bölüm hakkında çok da detaylı bir bilgi birikimim yok maalesef. Yurtiçi ve yurtdışı iş imkanları hakkında detaylı bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam mühendislikte eğer iyi derece ingilizceniz yoksa belli bir yere kadar gelirsiniz ve o noktayı geçemezsiniz. Bence öncelik dilinizi geliştirmeniz olmalı. Bölüme gelince bilim dünyası açısından iyi bir bölüm ama herşey sizin kendinizi geliştirmenize bağlı.

Hacettepe Üniversitesinde nükleer enerji mühendisliği okumayı düşünüyorum ancak bu bölüm hakkında çok da detaylı bir bilgi birikimim yok maalesef. Yurtiçi ve yurtdışı iş imkanları hakkında detaylı bilgi verebilirseniz çok sevinirim.
Bir bölüm hakkında iş imkanı var mı yok mu merak ediyorsanız linkedn ve kariyer sitelerine bakınız hocam oradan fikir edinebilirsiniz.

4. sınıfını okuyan arkadaşım var. Okuması biraz zulüm. İngilizcesi de çok yoruyormuş. İş imkanı ise yanlış hatırlamıyorsam oldukça düşük. Yurtdışı imkanı varsa durum değişebilir. Fakat diğer ülkeler Türkiye'de bu bölümü okumuş adamı napsın olayına gelebilir.

4. sınıfını okuyan arkadaşım var. Okuması biraz zulüm. İngilizcesi de çok yoruyormuş. İş imkanı ise yanlış hatırlamıyorsam oldukça düşük. Yurtdışı imkanı varsa durum değişebilir. Fakat diğer ülkeler Türkiye'de bu bölümü okumuş adamı napsın olayına gelebilir.
acaba arkadaşınla iletişime geçebilme şansım var mı?

Arkadaşlar artık kendi başına sadece İngilizce yeterli değil. O 10-15 yıl önceydi. Artık çoğu firma iyi derecede İngilizce'nin yanında üçüncü dil de istiyor. Şahsen Hukuk okumama rağmen bile üçüncü dil öğreniyorum. Çünkü bir sürü üniversite mezunu var ve sizi onlardan ayıran özelliklere sahip olmanız lazım. Nükleer enerji olarak da en son yanlış hatırlamıyorsam Akkuyu'da yapılıyor bir tane. Nükleer enerji kolu olarak galiba bir tek burada çalışabilirsiniz. Yerinizde olsam Nükleer yerine Yazılım ya da Mekanik mühendisliğini tercih ederim. Türkiye'de bir çok iş kolunda çalışırsınız.

dostum konuyla alakalı değil ama sana ulaşmam lazım şu rx 570 kod43 hatasını bende alıyorum ne yaptıysam çözemedim, sen sorunu yabancı kaynak çözdüğünü ifade etmişsin bana da yardımcı olabilir misin ?

Geri
Yukarı