NVIDIA 417.71 Driver ile Freesync Monitörlere Destek

Birkaç saat önce sunulan yeni güncelleme ile kendim kullanmakta olduğum LG 29UM68-P Freesync monitörümde oyunlarda bu özelliği kullanmaya başladım.

Daha önce 75Hz olarak oyunlarda sadece AMD kartlar ile sorunsuz çalışan SYNC teknolojisi şu an da GTX 1070 ile aktif durumda ve sorunsuzca çalışıyor.

Freesync monitör sahipleri mutlaka denesinler. :)

Adsız.png

Msi Mag241c ile test ettim.
Freesync çalışma frekansı 48-144hz iken gsync ile 75-144hz çalışıyor. Aralık çok dar. Nvidianin aralığı genişletmek için uğraşacağını sanmıyorum, millet artık bedava gsync kullandığını sanıyor ne de olsa.
75 HZ olayı tam olarak nedir hocam bu şekilde açıklanan bir bilgimi var bende MAG 241C kullanıyorum 75 HZ altındaki FPS lerde devreden çıktığını nasıl anladınız ben pek bir fark göremedimde
Henüz C24FG73 üzerinde GTX 1070 ile test ettim The Division'da, yağ gibi oyun. Güzel! :D
Hocam ayarlarınızı paylaşabilirmisiniz
ben nvdia panelden Gsync aktif ediyorum
monitör panelinden Freesync aktif ediyorum
Nvidia kontrol paneli oyun ayarlarından oyun için Vsync açıyorum oyun ayarından Vsync kapatıyorum (normal Gsync monitör kullanıcılarına bu şekilde kullanım tavsiye etmiş deniliyor önceki konularda)

75 HZ olayı tam olarak nedir hocam bu şekilde açıklanan bir bilgimi var bende MAG 241C kullanıyorum 75 HZ altındaki FPS lerde devreden çıktığını nasıl anladınız ben pek bir fark göremedimde

Hocam ayarlarınızı paylaşabilirmisiniz
ben nvdia panelden Gsync aktif ediyorum
monitör panelinden Freesync aktif ediyorum
Nvidia kontrol paneli oyun ayarlarından oyun için Vsync açıyorum oyun ayarından Vsync kapatıyorum (normal Gsync monitör kullanıcılarına bu şekilde kullanım tavsiye etmiş deniliyor önceki konularda)

Vsync'i açtırmalarının sebebi yırtılma olmamasını garantiye almak. Örneğin 144Hz monitörde 150 FPS alırsanız Gsync devreden çıkıyor. Vsync açarsanız burada Vsync devreye girecek ve 144 FPS üstü almanıza mani olacak bu sayede Gsync'i sürekli devrede tutmuş olacak. Bunu oyun içi FPS limitleyerek de yapabilirsiniz. Vsync gecikme yapıyor çünkü.

LG 34WK650 ile denesem olur mu acaba? :kararsız: HDMI ile bağlıyorum GTX 1070'e sahibim bir sıkıntı çıkar mı?

Bu arada bu konuyu 2 kez gördüm herhalde.
Hocam bendede LG 29WK600 var yani sizinkinin bir küçüğü ama şu an için deneme şansım yok çünkü sistem yükseltmek için kasamı sattım , siz denerseniz sonucu buraya yazabilirmisiniz ?

Bende de MSI Optix MAG241C monitör var ve güncellemeyi yaptım fakat NVIDIA Denetim Masası'nda G-SYNC ayarları gözükmüyor. Nedenini bilen var mı?

NOT: Monitörün FreeSync özelliğini açınca karşıma çıktı.

Ben de kullandım denedim ekran titreme olayı oluyor arada menüde filan.
Arada bir ses açma kapama tuşuna basınca PUBG'de ekran siyah kalıyordu düzelmiyordu res atınca sanırım düzeldi o da.

Ben de kullandım denedim ekran titreme olayı oluyor arada menüde filan.
Arada bir ses açma kapama tuşuna basınca PUBG'de ekran siyah kalıyordu düzelmiyordu res atınca sanırım düzeldi o da.

Bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra monitörü kapatıp açtın mı? Bende bilgisayarı açtıktan sonra monitörü kapatıp açmadan Gsync çalışmıyor. Aynısı sende de oluyorsa kapalıdır. Açıkken dediğin sıkıntılar oluyor olabilir.

Bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra monitörü kapatıp açtın mı? Bende bilgisayarı açtıktan sonra monitörü kapatıp açmadan Gsync çalışmıyor. Aynısı sende de oluyorsa kapalıdır. Açıkken dediğin sıkıntılar oluyor olabilir.
Kendim tuşa basmadım ama kapandı. Açık olup olmadığını nasıl anlarım. İlk başlarda Alt+Tab tuşuna basınca siyah ekranda kalıp sonra düzeliyordu o da düzeldi şimdi ama kapalıdır diye düşünüyorum sanki :D.

Hocam şimdi eve geldim dediğiniz durumu kontrol ettim sorun yok direk çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı