NVIDIA 417.71 Driver ile Freesync Monitörlere Destek

Birkaç saat önce sunulan yeni güncelleme ile kendim kullanmakta olduğum LG 29UM68-P Freesync monitörümde oyunlarda bu özelliği kullanmaya başladım.

Daha önce 75Hz olarak oyunlarda sadece AMD kartlar ile sorunsuz çalışan SYNC teknolojisi şu an da GTX 1070 ile aktif durumda ve sorunsuzca çalışıyor.

Freesync monitör sahipleri mutlaka denesinler. :)

Adsız.png

Viewsonic VX2458-C-mhd ve Gtx 1070 kullanıyorum, sürücü 417.71. Fakat ekran kısmında G-Sync bölümü yok bende, umarım bu monitöre de gelir bu olay.

Monitörden Freesync'i aktif hale getirin ve Display Port ile bağlı olduğundan emin olun.

Freesync monitör, Display Port, GTX 1000 serisi ve üzeri ekran kartı, son olarak Windows10 bu iş için olmazsa olmaz 4 şey.

Bu monitör bana kutu içeriğinde hdmi olarak geldi. Display Port kablosu maalesef yok, monitörün ayarlarından FreeSync açtım fakat Nvidia Control Panel'de G-Sync görünmüyor.

Bu G-Sync i açtım ben ama özellikle Lol oynarken çok kötü oluyor ekran titremesi oluyor resmen ekran kararıyor gibi oluyor düzeliyor falan bu ayarı açtıktan sonra oldu, normal midir ? :/

Bu G-Sync i açtım ben ama özellikle Lol oynarken çok kötü oluyor ekran titremesi oluyor resmen ekran kararıyor gibi oluyor düzeliyor falan bu ayarı açtıktan sonra oldu, normal midir ? :/
Değil. Kapat eski haline getir. Online oyunlarda açılmaması gerek. Ben de single game oyunlarda açıyorum sadece dediğin gibi ekran titretiyor daha destek tam oturmadı muhtemelen.

Monitor den monitöre değişiyor bu. Her. Monitörün minimum çalışma eşiği farklı olabiliyor. Bu dediğiniz bende 70 fps nin altına düşünce bazı uygulamalarda oluyor. Fps takibi yapıp kaç fps de olmaya başladını öğrenebilirsiniz.

2K Freesync monitörüm var. G-Sync Compatible olarak destek aldım.

Oyunlarda V-SYNC açmanın yararı mı zararı mı olur bu durumda?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı