NVIDIA aldığım için pişman hissediyorum

Şahsen 4070 Ti altı kartların güzel olacağına inanmıyorum, o yüzden sınır 35K benim için.

Şimdilik belli değil NVIDIA varını yoğunu DLSS 3'e basıyor güzel teknoloji ama kartı yapmayı unuttular sanki alt kartlarda 3060 Ti 2080 Super geçerken 4060 Ti 3070 le kapışacak gibi duruyor. Eğer AMD FSR 3 ile ortalama bir iş çıkarıp düzgün orta seviye kartlar yaparsa alt seviye AMD de üst seviye NVIDIA da olur.

4000 serisi dışı diyelim ona.

Katılıyorum. 4070 ve altı ne kadar kas gücü yoksunu olacak olsa da bu teknoloji nedir be kardeşim. Millet hala bu devirde 13-15K verip 3060 Ti/3070 falan almayı düşünüyor. Bundan sonra NVIDIA'ları DLSS 3.0 öncesi ve sonrası diye ayıracağız sanırım eğer AMD FSR 3.0 ile mucize yaratmazsa.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şimdilik belli değil NVIDIA varını yoğunu DLSS 3'e basıyor güzel teknoloji ama kartı yapmayı unuttular sanki alt kartlarda 3060 Ti 2080 Super geçerken 4060 Ti 3070 le kapışacak gibi duruyor. Eğer AMD FSR 3 ile ortalama bir iş çıkarıp düzgün orta seviye kartlar yaparsa alt seviye AMD de üst seviye NVIDIA da olur.
Hocam her şey bir yana ama 4000 serisi son seri fakat bu VRAM ne cidden 4070 Tİ'da 12GB VRAM var,6700XT ile aynı VRAM'İ taşıyor bence saçma bir şey.

Katılıyorum. 4070 ve altı ne kadar kas gücü yoksunu olacak olsa da bu teknoloji nedir be kardeşim. Millet hala bu devirde 13-15K verip 3060 Ti/3070 falan almayı düşünüyor. Bundan sonra NVIDIA'ları DLSS 3.0 öncesi ve sonrası diye ayıracağız sanırım eğer AMD FSR 3.0 ile mucize yaratmazsa.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
AMD'nin 7000 serisi RT performansı nasıl? Bir de FSR 3 ile ilgili herhangi bir bilgi var mı? DLSS 3.0'ın sadece 4000 serisi kartlarda olmasının bir sebebi de donanımdı. Eğer FSR 3.0'da da öyle bir durum olursa iyi şeyler görürüz gibi.

AMD'nin 7000 serisi RT performansı nasıl? Bir de FSR 3 ile ilgili herhangi bir bilgi var mı? DLSS 3.0'ın sadece 4000 serisi kartlarda olmasının bir sebebi de donanımda. Eğer FSR 3.0'da da öyle bir durum olursa iyi şeyler görürüz gibi.

Evet o yüzden mucize diyorum ya. Sıfır donanım desteği ile DLSS 3.0'la nereye baş edecekler, pek bir gelişme yok daha. 7000 serisinin RT performansı iyi ama tatmin ediyor.

Arkadaşlar rahat 4-6 ay önce hayallerimin bilgisayarını kurdum, ve ekran kartı olarak RTX 3060 aldım (tam modeli TUF Gaming 3060). Ama nedense her gün 3060 aldığım için daha da çok pişman oluyorum. Sistemimi fiyatlar tavan olduğu zamanda topladığım için gereğinden çok ve çok fazla para kıydım (30 bine yakın diyeyim) ve şimdi kafama dank etti nasıl bir iş yaptığım. Bu fiyat bandında keşke 3060 yerine bi 3060 Ti - 3070 ya da 6700 XT - 6800 kilitleseydim keşke diyorum kendime. Özellikle daha çok AMD tarafına yakınıyorum. Sonuçta daha ucuza 3080 performansı veriyor 6800. Ailem bu sistemden sonra bir daha yükseltme yok diyince çok daha kötü oldu benim için. Sonuçta bu kadar bütçe ile kat ve kat daha iyi sistem toplayabilirdim. İşin komik tarafı ise bütçe 15 binden başlamıştı.

Ben bu pişmanlık hissinden nasıl kurtulurum?
Sisteminiz gayet güzel, oynadığınız oyunlardan keyif alıyorsanız gerisi önemli değil. Evet o zaman yüksek bir fiyat ödemiş olabilirsiniz ama kimsenin geleceği görme yetisi yok.

Mesela ben sarı siteden ikinci el kasa aldım. Ryzen 3600x b450m 16gb ram ve RX 6600'lü. 10400 TL para verdim. Ertesi hafta ekran kartları çok ucuzladı. Mesela 6-7bine satılan RX6600 5binlere düştü, Ryzen 5600 2700 TL'ye düştü filan. Çok dert etmedim çünkü dediğim gibi, geleceği göremiyoruz.

Dert etmeyin ve keyfini çıkarın, inşallah yıllarca keyifle kullanırsınız. Bir daha sistem toplayacak olursanız, bu forumdan tavsiye alabilirsiniz.

AMD'nin 7000 serisi RT performansı nasıl? Bir de FSR 3 ile ilgili herhangi bir bilgi var mı? DLSS 3.0'ın sadece 4000 serisi kartlarda olmasının bir sebebi de donanımdı. Eğer FSR 3.0'da da öyle bir durum olursa iyi şeyler görürüz gibi.

RT performansı fena değil 7900XTX 3080 Ti -3090 civarı RT performansı veriyor.

Geri
Yukarı