NVIDIA: AMD Radeon VII performansı berbat

AMD dün Radeon VII kartını çıkardı, Huang kendi fikirlerini söyleyip, RTX 2000 serisi üzerinde durdu.
Fikirleri ise, "İç açıcı bir ürün değil" çünkü performansı kötü ve 7 NM ve HBM kullanmasında başka bir özelliği yok. Yapay zeka yok, Ray Tracing yok. RTX 2080 ile zar zor yarışıyor, eğer biz DLSS'yi açarsak Radeon VII'yı yok ederiz. Eğer Ray Tracing kullanırsak yine ezeriz. Ve ağrıca Jensen Huang AMD pazar taktiği ile ilgili şunları söyledi: "Bu tuhaf bir çıkış, belki sabah yaptıkları şeyi düşündüler."

5LlcyoqGQ9Xgg0hV_thm.jpg

Haberin devamı Techpowerup'da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım yediremediler. AMD daha bu kartı çıkarmadı, tanıttı. Herkes biryerlerinden uydurmaya bayılıyor. Bu saatten sonra Nvidia artık gözümde hiç. Zaten yakın zamanada RX 590 karta geçmeyi planlıyorum.

Alın kanıtı;
Sanırım Nvidia denen lanet marka rekabeti kabullenemiyor, piyasanın en iyisi olmaktan düşeceklerinden korkuyorlar.
1547136753780.png

Yeni kartı bende beğenmedim o paraya 1080 ti alırım kat kat daha iyi.
Daha ortada testler yok birşey yok. Kart sadece tanıtıldı, çıkış yapmadı. Bunu neye dayanarak söylüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Rekabet iyidir. İki marka arasında olan rekabet kullanıcıyı pozitif yönde etkiler. :)
Bu rekabet değildir. Bu şekilde rekabet olacaksa hiç olmasın. Nvidia yediremiyor. Sinirim bozuldu akşam akşam. RTX denen bir teknoloji geliştirmişler biryerleri kalkmış.

100$ az olduğundan da haberleri vardır umarım :)
Newegg de RTX 2080 700 Dolara satılıyor ama Radeon VII'nin 16 GB VRAM'i, HBM2 ve 7 NM olması büyük bir özelik ama optimize etmezse sıkıntı çıkacaktır. Bence zaten en büyük farklardan biri optimizasyon olması.

Ray tracing olup olmaması kullanıcıya bağlı. Ben şahsen paradan tasarruf eder daha emekleme aşamasında olan bir teknoloji için bir sürü paralar dökmezdim. DLSS ne bilmiyorum.

Tercih etmek için 1-2 nesil daha geçip adam olması gerekiyor bunun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı