NVIDIA ekran kartlarının AMD ekran kartlarına göre farkları nelerdir?

Herkese merhaba,

Birkaç gün önce NVIDIA ekran kartı aldım. Yani AMD'den NVIDIA'ya geçtim. NVIDIA ekran kartlarında AMD'de olmayan hangi yenilikler veya yazılımsal özellikler vardır? Örneğin RTX voiceyi denedim bu gün. Başka bilmediğim ne yenilikleri var sürücülerin. Veya NVIDIA'ya özel hangi programları indirebilirim?
NVIDIA driverları daha kaliteli, daha başarılı kart üretimi yapıyor. AMD tarafına bakarsak sürekli bir sıkıntı çıkartıyor. Ben fanboy değilim objektif düşünürüm. Bütçe varsa NVIDA almak çok daha mantıklıdır. Misal en ucuz RX 570 1550 TL civarı, 100 TL daha ver 1650 Super al.

NVIDIA driverları daha kaliteli, daha başarılı kart üretimi yapıyor. AMD tarafına bakarsak sürekli bir sıkıntı çıkartıyor. Ben fanboy değilim objektif düşünürüm. Bütçe varsa NVIDA almak çok daha mantıklıdır. Misal en ucuz RX 570 1550 TL civarı, 100 TL daha ver 1650 Super al.
Ben mesela. AMD deki sorunlardan bıktım ve kartı iade ettim. Para hesabıma yatar yatmaz hiç düşünmeden 2060 aldım. Çok mutluyum. Anakart sürekli arıza veriyor ama yine de iyi.

Geforce Ecperience kurduysan Shadow Play ile kayıt alıyorsun.
Bunun dışında aktif ettiysen ALT+F3 ile oyun filtreleri kullanabiliyorsun. Karanlık yerleri aydınlatma, netleştirme, aşırı parlak yerlerin aydınlığını azaltma, keskinleştirme gibi rekabetçi oyunlarda işine yarayacak birsürü filtre var.
Nvidia denetim masasında masaüstü renk ayarlarını ayarla seçeneğinde digital vibrance seçeneği var. Bu varsayılan olarak 50 ama monitör ayarınıza göre 65 veya 70 yaparsanız renkler daha doygun oluyor ve rekabetçi oyunlarda mekan ve oradaki düşmanı farketmede işe yarıyor. Düşman rengi ve durduğu/saklandığı yer arasındaki renk farkı belirginleşiyor.

Ben mesela. AMD deki sorunlardan bıktım ve kartı iade ettim. Para hesabıma yatar yatmaz hiç düşünmeden 2060 aldım. Çok mutluyum. Anakart sürekli arıza veriyor ama yine de iyi.
NVIDIA ekran kartı kullanıyorum hiç bir sıkıntım yok. AMD ekran kartlı almak gerçekten riskli bir iş.

Yeni konular

Geri
Yukarı