Nvidia kullanıcı memnuniyeti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Nightswt

Kilopat
Arkadaşlar bende RX480 vardı ve oyunda sıcaklıklar 75-80 derece arasındayken kart kendini soğutmak için kendini fan rahatsız edecek kadar çok dönüyordu. Arkadaşlarım eve geldiğinde oyun oynamak istediklerinde dua ediyordum inşallah fazla dönüp rahatsız olmazlar diyordum. Kasanın yeri mi kötü diyordum kasa fanları mı yetersiz geliyordu diyordum ve bu işten anlayanlara sorduğumda Nvidia al kafan rahat olsun, ekran kartı alacaksan Nvidia'dan şaşma dediler. AMD'de sıcaklık sorunuyla bize gelen çok oluyor dediler. Ben de çevremin de tavsiyesiyle GTX1060 aldım ve sıcaklık uzun süre 55 derecelerde oluyor ve fan dönmüyor. 60 derece olduğu zaman da 800RPM'lerde dönüyor serçeden Ferrari'ye binmiş gibi oldum ve şu an çok memnunum, kurtuldum o fan sesinden artık. Zaten internetten de araştırdığımda Nvidia fan dönüşü %37'lerde 800 küsür RPM'le dönerken AMD %30'la 1200 RPM'le dönüyor sevincimi paylaşmak istedim. Sevgiler.

Son düzenleyen: Moderatör:
O sorun bende de var. 75 dereceyi gördüğü zaman %100'de çalışıyor fanlar.

Sizin kartınız sorunlu olabilirmiş. Saçma sapan nedenle elinizdeki iyi para eden kartı kaçırmışsınız. Bir de burada saçma sapan şeyler sallıyorsunuz.
Bu işten anlamayanlar olarak da düzeltin o kısmı. Bir daha da böyle gereksiz, asılsız, fanboy konular açmayın.

Sizin kartınızda sorunlu olabilir, bunu unutmayın. Markayı suçlamayı bırakın. Her markada böyle ufak, tefek hatalar olabiliyor. O sevmediğiniz AMD kart, Nvidia'nın aldığınız kartından 2 katı bedeli ediyor. Hata yapmışsınız.

Sizin kartınız sorunlu olabilirmiş. Saçma sapan nedenle elinizdeki iyi para eden kartı kaçırmışsınız. Bir de burada saçma sapan şeyler sallıyorsunuz.
Bu işten anlamayanlar olarak da düzeltin o kısmı. Bir daha da böyle gereksiz, asılsızz fanboy kobular açmayın.
Evet, çünkü bir kullanıcının bir üründen memnun kalmayıp başka bir üründen memnun kalması ve bunu tercih etmesi "saçma sapan konuşmak" oluyor.
Kimi kullanıcı 3-4 FPS'den feragat ederek daha az ısınan ve sürücü konusunda daha sıkıntısız olanı tercih edebilir.

Sürücü konusunda sıkıntılı olan? Hayır burada saçma sapan olan şey kullanıcının bilgisiz insanlara inanıp burada bunları böyle anlatması. Ve bu sorunun GPU'dan değil karttan olduğunu anlamaması. Kart ve GPU arasındaki farkı bile bimiyorsunuz eminim.

Sürücü konusunda sıkıntılı olan? Hayır burada saçma sapan olan şey kullanıcının bilgisiz insanlara inanıp burada bunları böyle anlatması. Ve bu sorunun GPU'dan değil karttan olduğunu anlamaması. Kart ve GPU arasındaki farkı bile bimiyorsunuz eminim.
Tavsiye eden kişilerin söyleme şeklini bende fanboyluk olarak görüyorum ve konu sahibi de olayı abartmış olabilir. Benim demek istediğim bazı kullanıcıların performans yerine markayı tercih etmesi. Şahsen ben ekran kartı alacak olsam hangisi bana daha fazla FPS verecekse onu tercih ederim.

Kardeşim adam akıllı yazıyoruz olmuyor ne yapsak ne etsek olmuyor. İkisi de MSI idi. Bu da MSI. Sıcaklık yüzünden servise yolladım zaten sorun yok dediler. İnsanın sevinci de kursağında bırakılıyor. Bana denilenler bunlar yaşadıklarımı da söylüyorum. Saygısızlık yapıp güle güle kullan diyeceksen yaz yoksa yazma klavyenin başında küfür et ona da eyvallah. Şu konu bile çirkinleşiyor ya millet düşüncelerini de dile getiremiyor bu tavırlar yüzünden. Ayıp ya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı