Nvidia kullanıcı memnuniyeti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne diyeceğimi bilemedim resmen. Konu bir o yana, bir bu yana atlamış. Fanboy olmazsa olmaz elbette.

@vicekonsul
Size fanboy demelerinin nedeni, hiç AMD almamanıza rağmen Nvidia ve Intel'in AMD'den üstün olduğunu düşünmenizdir (Bu apaçık fanboyluk belirtisidir). Biz o halde boşuna RX 4xx-5xx veya Ryzen işlemci önerdik.

Tamam sen, babanın firmasında devam et, geleceğin parlak, fanboyluğunada devam et, her ne kadar babanın firması olsa da fanboylukta yapmak lazım. Televizyon, buzdolabı ikilisinden daha fazla elektrik çeken ürünlerde çektiğin elektriğin hakkını bir zahmet versin. NVİDİA o kadar elektrik tüketimi olan kartlar üretse o kartlar dünyayı yeniden şekillendirirlerdi. Ocağınıza elektrik faturasında incir ağacı dikmek istiyorsanız AMD kullanabilirsiniz.

Hocam o aradaki fiyat farkını, zaten elektrik faturasında ödüyorsunuz tekrar, ucuz olmasının bir anlamı kalmıyor.
Bence bu kadar yeter seviyem artık el vermiyor üzgünüm, kimin ne olduğu zaten apaçık ortada. Gidip kendi seviyene uygun yerlerde (Paran varsa İntel, paran yoksa AMD diyen insanların takıldığı forumlar) bulunmalısın bence burası seni aşıyor.

Markayı kötüleyerek eline ne geçecek merak ediyorum, saçma sapan konular açıp marka düşmanlığı yapıp fanlık yapmanın anlamı yok. Şu TDP değerlerini abartıp sanki deli gibi fatura neden oluyor gibi bir algı yaratmaya çalışan kişilere de ayrı bir kıl oluyorum. Bir üründen memnun olabilirsin ya da memnun kalmayabilirsin de ancak fanboyluk yapıp sitede tartışma çıkarmanın kime ne yararı var? Ancak kendi kendini kandırmış olursun. Asılsız, sallama konuşup eline ne geçecek ben Nvidia kullanıyorum, ya da ben AMD kullanıyorum deyip karşı firmaya asılsız sallamalarla konuşmak sana ne getirecek? Şu fanlıkları bırakın, AMD kullanan Nvidia'ya sallar, Nvidia kullanan AMD'ye sallar, Intel kullanan gelen geçene sallar. Fanboyluk hastalıktır, eğer sen AMD kullansaydın AMD kullanıcı memnuniyeti diye konu açar mıydın? Hiç sanmıyorum, çünkü sen Nvidia al başın ağrımasın, Nvidia al kafan rahat olsun sözlerine aldanıp kendini bu koşul etrafında şekillendirmişsin.

Son düzenleme:
Konunun tepki çekmesinin sebebi ilk mesajın bazı yerlerinde çifte standarta sebebiyet verecek şekilde öyle marka vurgusu yapılmış ki gören sanki AMD R7 240'tan Nvdia 1060'a geçilmiş zanneder. Serçe ile Ferrari gibi hiç alakası olmadığı halde böyle olumsuz kıyaslama yapılırsa tepki gelmesi normaldir. Bir başkası da konu açıp Ryzen şöyle böyle der memnuniyetini belirtirken arada Intel 7700K'yı serçeye 1700'ü Ferrari'ye benzetirse tepkim aynı olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı