NVIDIA mı almalı AMD mi?

Bütçe
13.000
Herkese çok teşekkür ederim. İlk gördüğümden beri RX 6700 XT vardı aklımda fakat herkesin AMD yazılım kötü lafları biraz korkuttu. Arkadaşlarıma RX 580 var bir sorun olmamıştı fakat yine de bir korku vardı. Bütçem yeterse RX 7700 XT alacağım. İyi forumlar☺️

Ne VRAM miş arkadaş.

Ben 1060 3GB ile Warzone 1 oynadım 2'yi de biraz oynayıp 1660 Super 6 GB'a geçmiştim. Ya heyt be o günlerde millet 8 GB kartlar ile oynuyordu :D ben sesimi çıkaramıyordum :D ama oynuyordum sorunsuz takılmadan. Ayarı kısarak.

Ama şimdi 2 - 3 oyun için o kadar ortalık gerildi ki yani acayip fazla. Belki alacak kişi bu oyunları bile oynamayacak :D gelecek oyunları da kimse bilmiyor bu kadar VRAM ihtiyacı olacak mı?

Demin formdaki arkadaşlarlada fikir alış verişi yaparak 7800 XT aldım. Günceli fiyat olarak 19999 lira. Bu arada son 30 günün en düşük fiyatı ibaresini de görünce 6 taksit yapıştırdım. :D

Hayır 6000 serisinden sonra hiçbir sorun yok basmakalıp cümleler kullanıyorsunuz.

6xxx serisinden sonra ki kartlar da bir zahmet olmasın zaten. 5xxx - 6xxx serisi kartların hepsinde sürücü sorunu var şu an da. Hala 23.8.2 sürümünü kullanıyorum 23.9.1 sürümünün üstünde kullanan pek rastlamadım. Forumda ufak araştırma yaparsan görebilirsin özellikle de yeni bir sürüm çıktığın da hemen herkes altına yazmaya başlıyor stabil mi diye.

Ne VRAM miş arkadaş.

Ben 1060 3GB ile Warzone 1 oynadım 2'yi de biraz oynayıp 1660 Super 6 GB'a geçmiştim. Ya heyt be o günlerde millet 8 GB kartlar ile oynuyordu :D ben sesimi çıkaramıyordum :D ama oynuyordum sorunsuz takılmadan. Ayarı kısarak.

Ama şimdi 2 - 3 oyun için o kadar ortalık gerildi ki yani acayip fazla. Belki alacak kişi bu oyunları bile oynamayacak :D gelecek oyunları da kimse bilmiyor bu kadar VRAM ihtiyacı olacak mı?

2 GB 1050 kullandıktan sonra VRAM konusunda sıkıntı çekmek istemiyorum. İlk aldığım 2 sene yetti fakat sonrasında yetmemeye başladı. 8 GB bir karttada bu sorunu yaşamak istemiyorum açıkçası bu yüzden VRAM'e önem veriyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı