NVIDIA sürücüsünü yüklediğimde mavi ekran

Daha fazla  
Öncelikle herkese selamlar. Bilgisayardan pek anlayan bir insan değilim. Yardımcı olabilecek kişiler TeamViewer ile de yardımcı olabilirlerse gerçekten çok mutlu olurum. Hikayeyi en başından alıyorum. Yaklaşık 1.5 sene öncesinde aniden bir mavi ekran hatası aldım ve Google'da biraz araştırdıktan sonra harddiskimin bozulmuş olduğunu öğrendim ve bilgisayarı bir daha ellemedim ta ki geçen haftaya kadar. Yeni bir harddisk aldım. İnternetten nasıl Windows'u yükleyeceğimi ve bilgisayara kuracağımı öğrendim ve bilgisayara kendi başıma Windows'u kurdum.

Sıra Driver'lara geldiğinde Windows zaten bir çoğunu kurmuştu yine de kendi kendime sürümlerini yükselttim vs derken ekran kartımın (NVIDIA GeForce 840M) sürücüsünün eksik olduğunu fark ettim. Intel HD Graphics görüntü bağdaştırıcıları kısmında gözüküyor ve sorunsuz çalışıyordu NVIDIA ekran kartım ise gözüküyordu fakat sürücüsü eksikti. NVIDIA'nın kendi sitesinden sürücüleri indirdim ve kurdum aradan 5 dakika geçtikten sonra mavi ekran hatası aldım. Daha sonra fazla zorlamayıp sistemi geri yükledim. Daha sonra tekrar sürücüyü yüklemeye çalıştım fakat sonuç değişmedi. Yaklaşık 4 5 farklı mavi ekran hatası alıyorum.

Driver Power state faılure.
Vıdeo scheduler ınternal error.
Crıtıcal process dıed.
Driver IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.

Bunlar fotoğraflarını çekebildiklerim ya da çekmeyi akıl edebildiklerim.

Şimdiden herkese çok teşekkürler.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Oradaki sürücü güncelleştir seçeneğinden mi yapıyorsunuz yoksa internetten indirip mi yaptınız?

Oradaki sürücü güncelleştir seçeneğinden mi yapıyorsunuz yoksa internetten indirip mi yaptınız?

Sürücüleri direkt olarak NVIDIA'nın kendi sitesinden yükledim.

Sürücüsü yüklendiği vakit mavi ekran veriyor ise arızalı olabilir.

Dünden beri Caps Lock kullandığım için cevap vermem yasaklanmıştı cevap veremedim üzgünüm. Şu anda yapılacak tek şey reballing sanırım laptop için ekran kartı bulmak biraz sıkıntı ve gereksiz masraflı diye biliyorum.

Yüksek ihtimal kart arızalı.

Teşekkürler :)

Yazılımsal bir çözüm önerisinin işe yaramayacağını düşünüyorum cihazı kullanmak istiyorsanız yaptırmanızı veya NVIDIA ekran kartını devre dışı bırakarak o şekilde kullanmanızı tavsiye ederim.

Yardım için teşekkürler. Sanırım şimdilik NVIDIA ekran kartımı devre dışı bırakıp kullanacağım.

Yazılımsal bir çözüm önerisinin işe yaramayacağını düşünüyorum cihazı kullanmak istiyorsanız yaptırmanızı veya NVDIA ekran kartını devre dışı bırakarak o şekilde kullanmanızı tavsiye ederim.
bizimkini tamirciler de yapamadı ben yüklüyorum mavi ekran veriyor siliyorum duzeliyor standart vga graifk bağdaştırıcısı ve diectx özellikleri yok diyor ama doğru sürücüyü yükleyince mavi ekran aıyorum off

Yeni konular

Geri
Yukarı