Obsesif kompulsif bozukluğu olanlara önerileriniz

MScofield

Hectopat
Makaleler
7
Selamlar, aramızda illa okb (obsesif kompulsif bozukluk) hastalığı olan vardır. Şahsen bende var, sizden birkaç öneri bekliyorum. Yaklaşık 1.5 aydır prozac kullanıyorum, acaba yan etkisi olur mu? Biraz atlatmıştım ama şu sıralar yine başa sarmaya başlıyor. Kısacası önerileriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu soruyu Technopat'a değil ilacı başlayan ve seni takip eden psikiyatristine yöneltmelisin, özellikle psikiyatrik bir tedavil ile ilgili profesyonel olmayan birinden yardım alınmaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video bende bayağı işe yaradı. Dikkatle izlemeni tavsiye ederim.

Kesinlikle burada yazılan tavsiyeleri dikkate almayın. Bu konuda size yardımı dokunabilecek tek mercii, psikoloji alanındaki uzmanlar.

Bende var mı yok mu tam kestiremiyorum. Bazen kafaya takıyorum bazen hiç bir şey umrumda olmuyor.
Hocam OKB olsaydı anlardınız. Anlamamak mümkün değil. Örneğin ocağın altını kapattınız. Kapattım mı acaba deyip tekrar kontrol ettiniz. Sonra yine ve yine. Başka bir örnek, elinizi yıkadınız acaba temiz oldu mu diye bir daha bir daha bir daha ve bir daha yıkarsınız. Obsesif düşüncülerden kurtulmak için kompulsif tavırlarda bulunursunuz.

Geri
Yukarı