Öbür dünya var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Haklısınız. Tanıdığım çinlilerden sırf içki içmeden duramam diye İslam inancına uzak duran vardı. Ama onlara öğretilen maymundan gelme fikrine de inanmıyordu. Mantıksız diyordu ama yaşam tarzını değiştiremeyip İslam inancını da benimseyemiyordu.

Müslüman'ken ibadetlerimi yapmıyordum. Hala yapmıyorum.

Müslüman'ken alkol sigara vb yoktu. Hala yok.

Müslüman'ken haramdan kaçınıyordum. Haram nitelikteki çoğu şeyden hala kaçınıyorum. Çoğunlukla insana, insanlığa zararlılar.

Eskiden neysem hala oyum. Şu an tekrar Müslüman olsam halihazırda yaptıklarıma devam ederim. Olaya çok yanlış yaklaşıyorsunuz bence. Neredeyse herkes bir cevap arıyor ve bulabilmek için birçok şeyini ortaya koyuyor.

Tabii tanrıya "madem her şeyi biliyor, cennete ya da cehenneme gideceğimizi de biliyordu. O halde bizi neden yarattı?" ya da "tanrı algılayamayacağımız şeyler ile bizi neden sınıyor?" gibi sorularla tanrıya düşman olanlardan bahsetmiyorum.

Demek istediğim şey şu. Tanrıya inanmayan herkese kolayına geliyordur diyemezsiniz.

Müslüman'ken ibadetlerimi yapmıyordum. Hala yapmıyorum.

Müslüman'ken alkol sigara vb yoktu. Hala yok.

Müslüman'ken haramdan kaçınıyordum. Haram nitelikteki çoğu şeyden hala kaçınıyorum. Çoğunlukla insana, insanlığa zararlılar.

Eskiden neysem hala oyum. Şu an tekrar Müslüman olsam halihazırda yaptıklarıma devam ederim. Olaya çok yanlış yaklaşıyorsunuz bence. Neredeyse herkes bir cevap arıyor ve bulabilmek için birçok şeyini ortaya koyuyor.

Tabii tanrıya "madem her şeyi biliyor, cennete ya da cehenneme gideceğimizi de biliyordu. O halde bizi neden yarattı?" ya da "tanrı algılayamayacağımız şeyler ile bizi neden sınıyor?" gibi sorularla tanrıya düşman olanlardan bahsetmiyorum.

Demek istediğim şey şu. Tanrıya inanmayan herkese kolayına geliyordur diyemezsiniz.
Olaya yanlış yaklaşmıyorum ve bir kesim için haklıyım. Senin gibi insanlarda var tabii ki. Ben her inançsız işine öyle geldiği için inanmıyordur demedim böyle düşünen bir grup insandan bahsettim. Bazı inançsızlar bazı Müslümanlardan daha iyi olabiliyor, haklısınız.

Olsa iyi olur, ben boşluk düsüncesinden hoşlanmıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı