Öğrenci için hangi banka iyidir?

Garanti ve ziraat olmak üzere iki banka kullandım öğrenciyken. Ziraatin dolambaçı daha az. Bankkart genç için şartları bonus gençe göre daha kolay. Garanti ailenin hesabı olmasını vs. istiyor. Bir de Online olarak adımları tamamlayamazsan banka şubesi bir anda sana aidatlı kart çıkarabilir. Ziraat Bankkart genç iyidir. Benim ailemin garantide hesabı yok diye aidatsız Flexi'ye başvurdum onaylandı, belge işlemleri için şubeye gittim. Flexinin yanında bir de bonus trink için başvuru yapıp onu da vermişler tek kart yerine iki kartım olmuştu anında iptal ettirdim fark edince.

Ziraat öğrenci için iyidir. Enpara da eft ve havale ücretsiz olduğu için iyidir. Kredi kartı bana üni den banka ile anlaşma olduğu için direkt gelmişti. Yani okulun anlaştığı banka ile direkt gelebilir kredi kartıda.

Garanti Paracard kullanıyorum memnunum. Ben de çok araştırdım en sonunda garanti almaya karar verdim ama genelde herkes farklı bir banka kullanıyor. İhtiyaçlarını veya isteklerini söylersen filtre yapabilirim ama eğer para biriktiririm ve para gönder/alma işlemi yaparım dersen Paracard al geç.

Galiba kartlara hakimsizin o yüzden size bir şey sormak istiyorum. Genelde para biriktirmek için, para atıp çekmek için, marketten bir şeyler almak için ve biriktirdiğim paralara internet üzerinden alışveriş (Steam, Hepsiburada vb.) Yapmak için hangi kartı tercih etmeliyim? Yaşım 18, herhangi bir gelirim yok.

@ömer ince Akbank ve İş Bankası kullanabilirsiniz.
Akbank'ta havale/EFT ücreti ve ayda 5 defa diğer ATM kullanımında ücret yok. Ayrıca Youtube Premium, Spotify ve Netflix ödemeleriniz tamamını karşılıyor. Kredi kartı çok avantajlı değil ve aidat mevcut.
İş Bankası ise ayda 2 defa havale ve 2 defa EFT (mesai saatlerinde) ücretsiz sunuyor. Kredi kartı öğrenci kartları arasında en avantajlısı ve aidat yok.
Akbank'ı hesap olarak, İş Bankası'nı kredi kartı olarak kullanabilirsiniz.
@Zbyrtmr Öğrenci misiniz?

Galiba kartlara hakimsizin o yüzden size bir şey sormak istiyorum. Genelde para biriktirmek için, para atıp çekmek için, marketten bir şeyler almak için ve biriktirdiğim paralara internet üzerinden alışveriş (Steam, Hepsiburada vb.) Yapmak için hangi kartı tercih etmeliyim? Yaşım 18, herhangi bir gelirim yok.

Garanti veya İş Bankası öneririm. Ama 18 yaşındaysanız zaten birçok bankada kısıtlama vs olmaz. Birikim için bence en iyisi Paracard. Ama temassız var mı bilmiyorum. Belki gidip başvuru yapmak gerekir temassız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı