Öğrenciye kredi çıkma ihtimali

O 5 bin TL mevduat rehni olarak ayrılır. O paraya dokunamazsınız. Eğer ödeyememeniz durumunda banka o paraya el koyar. Ayrıca iş sözleşmenizin ne zamana kadar olduğunu öğrenmek ister banka. Bordronuzu falan inceler. Kurumsal bir yerde çalışmıyorsanız sıkıntı yaratabilir. Eğer ailenizden biri ya da bir akrabanız, arkadaşınız vs. kefil olursa -ki kefilliği de mal veya bordro beyanıyla onaylanmalı- çıkabilir.

Kurumsal değil, taşeron firması inşaat. Kredi notumun 1410, 6 aydır aynı yerde, maaşımın yattığı banka, ayrıca hesapta para olması dahilinde bile çıkmaması ilginç. Anlaşılan yüksek miktar zor.

@RawShed KKB puanınız iyi sayılır. İkinci el taşıt kredisi nezdinde kredi alınabilir. Eğer sunduğunuz bordronuz ve mali durumunuz yeterli gelmez ise alacağınız taşıt üzerinde rehin uygulanarak(Kasko yapılması şartı var diye biliyorum) kredi çıkabilir. Ama yaklaşık araç bedelinin %68 civarında kredi çıkar gerisini siz ödemek zorunda kalırsınız. Bu arada tamamen en kötü senaryo üzerinden konuşuyorum. Şubeye gidip krediyi sadece bordronuzu gösterip bile alabilirsiniz.

@RawShed KKB puanınız iyi sayılır. İkinci el taşıt kredisi nezdinde kredi alınabilir. Eğer sunduğunuz bordronuz ve mali durumunuz yeterli gelmez ise alacağınız taşıt üzerinde rehin uygulanarak(Kasko yapılması şartı var diye biliyorum) kredi çıkabilir. Ama yaklaşık araç bedelinin %68 civarında kredi çıkar gerisini siz ödemek zorunda kalırsınız. Bu arada tamamen en kötü senaryo üzerinden konuşuyorum. Şubeye gidip krediyi sadece bordronuzu gösterip bile alabilirsiniz.

Anladım, teşekkür ederim. Evet, taşıt kredisi ihtiyaç kredisine göre daha kolay veriyorlarmış.

İlk kredi olacak ise o miktarı onaylamazlar, puanınız iyi ama kredi tecrübesi yok bu çok önemli bir kriterdir, şubeden yapacağınız başvurular muhtemelen onaylanmaz

Kefil işi çok zor. Kim öğrenciye kefil olmak ister ki. Denizbank'ın faizleri çok yüksek; Garanti, Enpara, TEB biraz daha iyi. Benim asıl merak ettiğim şey: Yarı-zamanlı, 1410 puana 20 bin TL kredi çıkar mı?

Yok hocam motor almak istiyorum.
İnternet adresleri üzerinden başvuru yapıp sonucunu öğrenebilirsiniz. Onun dışında Garanti'ye bulaşmamanı öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı