Öğrenciye kredi çıkma ihtimali

RawShed

Kilopat
Arkadaşlar kredi notum 1410, yarı zamanlı çalışıyorum. Yaklaşık 6 aydır devamlı. Toplam sigorta günüm 292 gün. Acaba 20 bin TL ihtiyaç kredisi çıkar mı?

Özellikle öğrenciyken çekenler bilgi verebilir mi?

Arkadaşlar kredi notum 1410, yarı zamanlı çalışıyorum. Yaklaşık 6 aydır devamlı. Toplam sigorta günüm 292 gün. Acaba 20 bin TL ihtiyaç kredisi çıkar mı?

Kredi çekip bilgisayar mı dizeceksiniz? Eğer öyleyse değmez.

6000 TL'den 300 TL sigorta parası düştüler 5700 TL elime geçti 24 ay vade için toplam ödeme tutarı 9600 TL. Denizbank faiz soygunu yapıyor, çekeceksen özel bankadan değil, kefil bul devlet bankasından çek yoksa zor. Bankalar soyacağı adamı iyi seçer uğraşmamak için ama özel bankadan çekersen 20 olur sana 40, verir ama tefeciden çok faiz alır.

6000 TL'den 300 TL sigorta parası düştüler 5700 TL elime geçti 24 ay vade için toplam ödeme tutarı 9600 TL. Denizbank faiz soygunu yapıyor, çekeceksen özel bankadan değil, kefil bul devlet bankasından çek yoksa zor. Bankalar soyacağı adamı iyi seçer uğraşmamak için ama özel bankadan çekersen 20 olur sana 40, verir ama tefeciden çok faiz alır.

Kefil işi çok zor. Kim öğrenciye kefil olmak ister ki. Denizbank'ın faizleri çok yüksek; Garanti, Enpara, TEB biraz daha iyi. Benim asıl merak ettiğim şey: Yarı-zamanlı, 1410 puana 20 bin TL kredi çıkar mı?

Kredi çekip bilgisayar mı dizeceksiniz? Eğer öyleyse değmez.
Yok hocam motor almak istiyorum.

Kefil işi çok zor. Kim öğrenciye kefil olmak ister ki. Denizbank'ın faizleri çok yüksek; Garanti, Enpara, TEB biraz daha iyi. Benim asıl merak ettiğim şey: Yarı-zamanlı, 1410 puana 20 bin TL kredi çıkar mı?

Yok hocam motor almak istiyorum.
Hayırlısı olsun diyelim ama, 20 bin TL çok. Onay çıkmayabilir.

Faizler yüksek ve bankalar kredi işinde daha seçiciler son zamanlarda. Çıkma ihtimali yok değil ama 3-4 sene öncesi kadar da kolay vermiyorlar. Deneyip görmeniz lazım.
Ben de ondan endişeliyim, şimdi ret yemek istemiyorum. Ziraat Bankası, Halkbank bir nebze iyi faiz oranları var da bana çıkması zor galiba. %2 üzeri faiz olan bankalara da bulaşmak istemiyorum.

Sadece bir banka üzerinden şansınızı deneyebilirsiniz. Farklı bankalar üzerinden de başvuru yapmayın. Çok sayıda başvuru ve olumsuz cevap almak sizi kötü duruma düşürür.
İlk olarak maaşımın yattığı bankaya başvuru yapacağım. Acaba şöyle bir avantaj var mı: Mesela banka hesabımda 5 bin TL tutsam bunun yararı olur mu kredi çıkmasına?

İlk olarak maaşımın yattığı bankaya başvuru yapacağım. Acaba şöyle bir avantaj var mı: Mesela banka hesabımda 5 bin TL tutsam bunun yararı olur mu kredi çıkmasına?
O 5 bin TL mevduat rehni olarak ayrılır. O paraya dokunamazsınız. Eğer ödeyememeniz durumunda banka o paraya el koyar. Ayrıca iş sözleşmenizin ne zamana kadar olduğunu öğrenmek ister banka. Bordronuzu falan inceler. Kurumsal bir yerde çalışmıyorsanız sıkıntı yaratabilir. Eğer ailenizden biri ya da bir akrabanız, arkadaşınız vs. kefil olursa -ki kefilliği de mal veya bordro beyanıyla onaylanmalı- çıkabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı