Öğretmenim herkesin içinde bana "karaktersiz" dedi

Bahsettiğim İngilizce hocası. Bir gün yaptığım bir hareketin yanlış anlaşılması sonucu bana nefret beslemeye başladı. Kadın hiçbir şey demeden dersten çıktığı için dersinin bittiğini sandım ve doğal olarak son ders olduğu için de çıkıp eve gittim. Sonrasında bu kadın beni köşeye çekip çok kötü hakaretler etti ve duvara itti. Yanlış anladığını söyleyip defalarca özür dilesem de umursamadı. Pazartesi günü yoklama alırken "performans ödevlerinizi getirdiniz mi" diye soru sordu. Daha sonra yoklamayla birlikte "burada" diyen getirip getirmediğini söylesin dedi. Sıra bana geldi tam getirdim diyecektim ki "o karakterle o kafayla ödev yapacağını düşünmüyorum ama bakalım" dedi. Ben de ettiği laf üzerine "bu kadına ödev sunmaya değmez" diye düşünüp getirmedim deyip yerime oturdum. Kadın elimdeki USB belleği gördü ve sonrasında o lafı ettiği için getirmedim dediğimi anladı ve kısık bir ses tonuyla "emin misin" dedi. Ben de kafamı olumsuz diyecek şekilde salladım ve elimdeki USB belleği sakladım. Bunun üzerine iki sözlüme de 10 verdi ve verdiği not ders olarak notumu düşürse de genel ortalamamın küsuratını etkiledi sadece. Ama 30 kişinin içinde ettiği laf sinirlerimi oldukça etkiledi. Verdiği sözü de tutmadı. Sınavından 80 üzeri alanları performans ödevi getirmese bile sözlülerine aldıkları notun üstünde gireceğini söylemişti ve ben onun dersinden 90 aldım. Bir sonraki ders çıktım okuldan izin alıp 2 gündür gitmiyorum ve zaten tatil diye bu hafta gitmeyeceğim. Umarım bu süre içinde yaptığı hatayı anlar ve benden özür diler pek umudum olmasa da. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
aile kesinlikle söylemelisin ailen hocayla konuşsun ödevimi yapmıştım beni aşaladı bende vermedim bana ağır laflar soyledi de ve müdür müdür yardımcısı vs onlarla görüşün sizden paşa paşa özür dilicektir benimde başıma geldi paşa paşa özür diletmiştim ailen biraz korkutsun özür dilememe durumunda okulun içinde arkadaşlarının içinde oğlumu aşaladı oğlum okula gitmek istemiyo vs desin :;))

Bizim hoca da adam gibi adam ama kadın olunca sıkıntı oluyor anlayamıyorum vallahi kadın ingilizcecilerde bir sorun var herhalde.

Benim hocam da kadın. Dil bölümündeyim ben 11. sınıf gayet sakin insanın yetişme tarzıyla alakalı olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir öğretmen öğrencisine neden kin besler? Kendisinden kaç yaş küçük, belki de çocuğu yaşında insana yaptıklarına bak. Gerçekten yanlış bir hareket yapsan bile böyle davranması normal değil, onlarca kez özür dilemişsin. Daha ne yapacaksın? Evinin önüne "beni affet" diye ateş yakmanı mı bekliyor anlamadım ki🤔

Geri
Yukarı