Ölecekmiş gibi hissediyorum

Özellikle uyurken hayal kurmayı seviyorum hele ki sevdiğim bir filmdeki karakteride eklediğimde tadından yenmiyor müzik dediğinde linkin park, bağımlılık yaptı en sevdiğim şarkıları vunlari dinleyince rahatlıyorum the Catalyst, tın the end, Castle of glass, what i've done, papercut.

Ben sana İsmail Yk'nın şarkılarını öneririm. Az pozitif bir şeyler dinle. Senin dediğin şarkıları okurken içim daraldı.

Geçmiş olsun.

2 3 gün kısa bir süre olabilir ama kendi çözemeyeceğin bir duruma gelirse ve hayatını olumsuz etkilemeye başlarsa veya bundan rahatsız oluyorsan tabi ki uzmanına görünmen gerekiyor.

Konunun uzmanına yani Doktora gitmeye çekinmemek gerekiyor. Sağdan soldan duyduğun bilgiler ile uzman bilgisi arasında takdir edersin ki fark olacaktır.

Churchill, babasının ölüm günü olan 24 Ocak'ta öleceğine inanmıştı ve gerçekten 24 Ocak'ta öldü. Öleceğinizi hisseder, buna inanırsanız gerçekten ölürsünüz. Dış etken öldürmese bile vücut kendini öldürür. Sizi, beyniniz, hemen şu anda çat diye öldürebilir. Haberiniz olsun.

Bu yüzden bu işleri geçin, rahat olun, kafaya takmayın, destek alın.

Son düzenleme:
Churchill, babasının ölüm günü olan 24 Ocak'ta öleceğine inanmıştı ve gerçekten 24 Ocak'ta inandı. Öleceğinizi hisseder, buna inanırsanız gerçekten ölürsünüz. Dış etken öldürmese bile vücut kendini öldürür. Sizi, beyniniz, hemen şu anda çat diye öldürebilir. Haberiniz olsun.

Kardeş daha da korkuttun çat diye öldürebilir derken.

Kardeş daha da korkuttun çat diye öldürebilir derken.
Yani sen şimdi tüm vücudunu kontrol eden beyninin, kafası atarsa seni çat diye öldürebileceğini düşünmüyor musun? :) Sana gerçek hayattan bir örnek vereyim.

Bir adam var, iş adamı, zengin. Ama mutlu değil şehir hayatından ve Miami gibi nispeten daha sahil kıyısı, doğa olan bir yere gitmek istiyor. Bıkmış beton gökdelenlerden. Ancak çevresi buna şiddetle karşı çıkıyor. Adam böyle bir şey yapamaz çünkü herkes ona çok sert tepki verir.

Bu esnalarda, adam kanser olduğunu öğreniyor. 3 - 4 aylık ömrü kaldığı söyleniyor. Adam da "Hay yapacağınız işin ben!" deyip, her şeyi satıyor. Miami'ye taşınacak, ömrünün geri kalanını orada geçirecek. Her şey hazır. Tam Miami'ye gideceği günlerde, kanseri birden yendiğini öğreniyor. 3 - 4 aylık ömrü yok, uzun yıllar yaşayacak ve bu sefer, Miami'de. Hep istediği yerde. :)

Kanser ona güzel bir bahane olmuştu. Buradaki şey kesinlikle tesadüf değil. Apaçık beyin, kendisini bu döngüden kurtarmak için bir kanser oluşturuyor ve istedikleri yerine geldikten sonra, bu kanseri yok ediyor. İşte beyin böyle bir organ, isterse kanser de yapar, isterse öldürür, isterse vezir eder!

Bu yüzden ben beynime taparım. Kendime taparım.

Churchill, babasının ölüm günü olan 24 Ocak'ta öleceğine inanmıştı ve gerçekten 24 Ocak'ta öldü. Öleceğinizi hisseder, buna inanırsanız gerçekten ölürsünüz. Dış etken öldürmese bile vücut kendini öldürür. Sizi, beyniniz, hemen şu anda çat diye öldürebilir. Haberiniz olsun.

Yani sen şimdi tüm vücudunu kontrol eden beyninin, kafası atarsa seni çat diye öldürebileceğini düşünmüyor musun? :) Sana gerçek hayattan bir örnek vereyim.

Bir adam var, iş adamı, zengin. Ama mutlu değil şehir hayatından ve Miami gibi nispeten daha sahil kıyısı, doğa olan bir yere gitmek istiyor. Bıkmış beton gökdelenlerden. Ancak çevresi buna şiddetle karşı çıkıyor. Adam böyle bir şey yapamaz çünkü herkes ona çok sert tepki verir.

Bu esnalarda, adam kanser olduğunu öğreniyor. 3 - 4 aylık ömrü kaldığı söyleniyor. Adam da "Hay yapacağınız işin ben!" deyip, her şeyi satıyor. Miami'ye taşınacak, ömrünün geri kalanını orada geçirecek. Her şey hazır. Tam Miami'ye gideceği günlerde, kanseri birden yendiğini öğreniyor. 3 - 4 aylık ömrü yok, uzun yıllar yaşayacak ve bu sefer, Miami'de. Hep istediği yerde. :)

Kanser ona güzel bir bahane olmuştu. Buradaki şey kesinlikle tesadüf değil. Apaçık beyin, kendisini bu döngüden kurtarmak için bir kanser oluşturuyor ve istedikleri yerine geldikten sonra, bu kanseri yok ediyor. İşte beyin böyle bir organ, isterse kanser de yapar, isterse öldürür, isterse vezir eder!

Bu yüzden ben beynime taparım. Kendime taparım.

Bu biraz abartı olmuş. Çok çok nadir görülen bir şey belki olabilir. Yoksa panik atak yaşayanlar her gün ölürdü.

Kanser mevzusu da olsa olsa milyonda bir olabilir belki :) Üstelik 3 4 aylık ömür kalacak kadar kanser olması için belki de son aşamaya gelmesi lazım. O aşamadan da hiçbir beyin döndüremez.

Tabi bilimin veya doktorların açıklayamadığı durumlar mutlaka oluyordur. Ama çok istisna durumlar olsa gerek. Sonuç olarak insan tamamen keşfedilmiş değil. Mesela adamın beli kırılıyor veya bir sakatlık yaşıyor asla yürüyemezsin şöyle böyle yapamazsın deniliyor ama adam düzeliyor olabiliyor böyle şeyler.

Ama şöyle bir şey var. Telkin gerçekten etkili. Yani olumlu düşünüyorsan sonuçları daha olumlu oluyor. Sonuçta psikoloji diye bir şey var. İlaçların bile plasebo etkisinin olduğunu biliyoruz.

Mesela kendini kötü bir durumda fazla kahreden, içine atan, kötü etkilenen insanlarda bazı psikolojik veya fiziksel sorunlar oluşabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı